Четверо депутатів Тернопільської обласної ради ініціювали звернення  до президента України Віктора Януковича. Депутати засуджують наміри, озвучені Віктором Януковичем напередодні візиту до Росії, про надання російській мові офіційного статусу в Україні. Під зверненням наразі підписалось четверо депутатів: Степан Барна, Володимир Болєщук, Володимир Чубатий, Роман Навроцький.

–      На щастя, є Конституція, яка забороняє змінювати державну мову. Щоб змінити Конституцію, треба триста голосів, яких у цієї влади немає. Якщо громадськість не буде мовчати, а буде займати активну громадянську позицію,  то я певен, що ніколи не буде достатньої кількості голосів, щоб змінити мову, – впевнений Володимир Болєщук.

Політик впевнений, щоб відстояти мову, треба займати активну громадську позицію і не бути байдужими. Володимиру Болєщуку задається парадоксальним те, що у незалежній країні люди повинні відстоювати українські цінності.

–      Мовні питання завжди піднімають перед виборами. Напередодні минулих виборів піднімали його представники Партії регіонів та їхні сателіти – «комуністи», які постійно цю тему розкручували. З однієї сторони, вони хотіли отримати прихильність Кремля і російськомовного населення. З іншої сторони, як ми можемо бачити, запровадити другу російську мову хочуть ті, хто нею розмовляють, працюючи в державних установах, дехто не хоче вивчати українську, – каже Володимир Болєщук. – Дуже добре, я вважаю, що суспільство та місцеві громади реагують, не  чекають, коли буде закон чи якийсь інший документ.

«Заява про двомовність – це пряме продовження «харківської зради». Щоб отримати прихильність Кремля владні структури готові на все.

Мета запровадження двомовності полягає не в захисті прав російськомовних громадян, які мають всі можливості для використання російської мови, а в поверненні України до статусу російської колонії, в якій українська мова буде витіснена із офіційного вжитку» – йдеться у тексті звернення.

– Звернення буде винесено у вівторок, 27 березня, на сесію обласної ради, – повідомив Володимир Болєщук, – Я впевнений, що депутати підтримають.