У неділю, 17 червня, в парку імені Тараса Шевченка відбудеться фестиваль «Тернопільські обереги». На думку обласних чиновників, цей захід повинен об’єднати усі тернопільські фестивалі і представити усі напрямки народного ужиткового мистецтва.

– «Тернопільські обереги» – це фестиваль, який задуманий у різних напрямках, він різножанровий. Якщо ми говоримо про «Цвіт вишиванки», то це, зрозуміло, суто вишиванка. Ми ж хочемо підтягнути і підтримати і різьбу по дереву. Ми хочемо підтягнути ковальство особливо і знаємо, що є дуже багато хороших майстрів, котрі працюють у цьому напрямку. Ми, звичайно, б хотіли і соломоплетіння відродити. Про вишиванку ми вже не говоримо. Тому що вона розвинена у нас і стоїть твердо. Всі інші напрямки, жанри потребують підтримки, –  пояснив начальник обласного управління культури Григорій Шергей.

Окрім того, в рамках «Тернопільських оберегів», на окремій сцені на острівку в парку Шевченка відбудеться конкурс фольклорних колективів на здобуття премії імені Володимира Гнатюка. А на сцені літньої естради – конкурс хореографічних колективів.