25-ть років минає з часу аварії на Чорнобильській атомній станції. 26 квітня традиційно вшановують і згадують тих, хто віддав своє життя і здоров’я, ліквідовуючи наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф людства. Але правда життя є сумною – постраждалі від аварії на ЧАЕС належної подяки і допомоги досі так і не дочекались.

– Вкрай незадовільне медикаментозне забезпечення закладів охорони здоров’я. Я не помилюсь, якщо скажу, що умовно на кожного потребуючого допомоги виділяється на рік одна гривня 20 копійок. За рік повноцінно можуть пролікувати до 10 чоловік. Тобто, люди, які віддали здоров’я при ліквідації наслідків аварії, купують ліки за власні кошти. Люди не можуть придбати в аптеках міста за безкоштовними рецептами ліки, – розповів голова тернопільської обласної організації «Союз Чорнобиль Україна» Олександр Харитонов.

До речі, житлом держава постраждалих також не забезпечує.

– З 2007 року фінансування на виділення квартир немає ніякого. На 2011 рік цитата Міністерства з питань надзвичайних ситуацій: кошти на забезпечення житлом не передбачені знову. Нами в 2005-2006 роках було закуплено по 5 «сирих» квартир. Обласна рада в 2010 і в цьому році виділила 50 тисяч, потім 100 тисяч гривень субвенцій на те, щоб якось привести ці ремонтні роботи, – зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Василь Майка.

Щоб повністю привести ці квартири у належний стан, необхідно ще близько ста тисяч гривень.