Нагадаємо, 24 і 25 травня у Тернополі не буде води. Комунальне підприємство «Тернопільводоканал» за цей час обіцяє промити резервуари чистої води і тим самим покращити якість питної води. Запастися необхідною кількістю води рекомендують саме сьогодні. На час її відсутності міська санстанція радить дотримуватись наступних рекомендацій.

.

– Для вживання в якості питної води ми рекомендуємо вживати воду в пляшках, яка придбана у торгівельній мережі. Якщо немає такої можливості, то привозну воду, воду з каптажів, джерел та інших об’єктів водопостачання необхідно перед вживанням обов’язково відстоювати, а потім кип’ятити, – зазначила завідувачка відділенням комунальної гігієни міської санстанції Галина Чайкіна. Також СЕС рекомендує дотримуватися суворих правил особистої гігієни, особливо звернути увагу на маленьких дітей. Не рекомендується у цей період часу вживати їжу, яка не пройшла термічну обробку, а також страви, які є небезпечними у епідвідношенні.

– Це, зокрема, салати, заливні страви, немиті овочі та фрукти, а також молокопродукти, які не пройшли термічної обробки. Не рекомендовано купувати продукти на стихійних ринках. Також на цей період часу більшу увагу необхідно приділити дезінфекції домашнього посуду, санвузлів і сантехприладів, – додала Галина Чайкіна. На час відсутності у місті води варто не відвідувати і заклади громадського харчування. Тут два дні діятимуть певні обмежувальні заклади.

– Це стосується, в першу чергу, приготування страв по обмеженому асортименту. Заборона виготовлення кремових кондитерських виробів, десертів, желе, салатів з овочів, тобто тих продуктів, які не проходять термічну обробку. Відпуск страв має здійснюватися в посуді одноразового використання. Тому що, згідно із санітарними правилами, миття столового посуду має здійснюватися тільки в протічній воді, – розповіла лікар з гігієни харчування міської СЕС Тетяна Пелешок. Надзвичайно важливим, за її словами, у період припинення водопостачання є дотримання режимів приготування і використання дезрозчинів та ретельного проведення  вологого прибирання з використанням дезінфікуючих засобів.