Майже чотири сотні нових випадків коронавірусу додалися на Тернопільщині сьогодні. Показники захворюваності наближаються до порогів червоної карантинної зони. Лікарі припускають, що регіон може опинитися там через лічені дні.

На Тернопільщині епідемічну ситуацію ускладнює високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ. А ці показники також враховуються при епідемічному зонуванні.

“Вікова структура захворілих в місті в першу чергу відрізняється від обласної рівнем захворюваності серед дітей або питомою вагою, якщо в області цей показник складає 6,2% і має тенденцію в останні дні до зростання, то в місті це 5%, тобто орієнтуючись на вікову структуру, ми дещо можемо вираховувати захворюваність певних вікових груп при прийнятті рішення щодо навчальних закладів. Щодо червоної зони враховуються, мінімум, два показники. Якщо вони протягом трьох днів перевищують граничні, то регіон може потрапити до червоної зони”, – каже епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

За словами лікарів, під час цієї хвилі коронавірусу значно більше важких випадків. Майже всі пацієнти, які потрапляють до лікарень потребують кисневої підтримки. Щоб зупинити стрімке поширення хвороби, в області ввели додаткові обмежуючі заходи: заборонили роботу спортивних залів, дитячих кімнат, басейнів, посилили контроль за виконанням інших карантинних вимог. Однак чи позначиться це на епідемічній ситуації, побачимо згодом.