Журнал Фокус представив перший рейтинг ТОП-20 культурних міст України, в якому Тернопіль посів 9-те місце.

Особливістю рейтингу стало те, що при його складанні журнал враховував думку жителів про своє місто. Кореспонденти спілкувались з представниками місцевих рад, управліннями міліції, ЖЕКами та місцевими журналістами.

В попередній список увійшли всі обласні центри України, курортно-туристичні, великі промислові та портові міста а також міста – супутники Києва. Всього в списку було 73 міста. Оцінку здійснювали за 50-ти бальною шкалою.

Самі культурні міста визначались на основі суми балів за сімома критеріями: вища освіта, музеї, театри, кінотеатри, пам’ятники, книжкові магазини та фестивалі.

Поділився думками про те, що допомогло Тернополю потрапити в десятку найбільш культурних міст й відомий в Україні бард і водночас начальник управління культури і мистецтв міської ради Олександр Смик: “А на мій погляд це сталось тому, що Тернопіль і тернополяни дуже дбають про збереження власних традицій, тримають марку політичного п’ємонту України і, звісно, нашій креативній молоді, митцям, які довели всій Україні, що ми є далеко не провінційне місто. Також завдяки тим ініціативам, які в останні півтора року стали відомими в Україні: це і Відкритий Європейський фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословення», Міжнародний фестиваль – конкурс дитячого та юнацького пісенного мистецтва «Кришталевий жайвір», фестиваль прем’єрних пісень «Прем’єр – Фест», книжкові фестивалі «Бібліофест», та «Джура – фест», це проведення в Тернополі Чемпіонату Європи з водно – моторного спорту і, звичайно, відкриттю Українського Дому та реконструкції Співочого поля.”

Перша десятка найбільш культурних міст України виглядає наступним чином:

Ялта

Івано-Франківськ

Львів

Євпаторія

Чернівці

Ужгород

Севастополь

Харків

Тернопіль

Одеса