Через кілька днів у Тернополі буде найдовша вишиванка. Майже 230-метрове творіння прикрасить огорожу одного з найпохмуріших промислових районів міста на вулиці Бродівській.

Олег Прометей малює найбільшу вишиванку в світі на вул. Бродівська в ТернополіІніціативу створити такий малюнок виникла в вуличного майстра Олега «Прометея». Його підтримали чиновники облради і бізнесмен-будівельник Ігор Гуда. Всі вони сподіваються на вдале закінчення проекту, і після потрапляння його до Книги рекордів України. Для цієї групи ентузіастів це вже друга масштабна акція. Декількома місяцями раніше, в Тернополі вже з’явилася найбільший алфавіт країни.

«У нашій вишиванці Заклад генетичний код всієї української нації, – розповідає Олег «Прометей». – Кольори ми теж підібрали найоптимальніші для Західної України – червоний і чорний. Червоне – то любов, чорне – смерть. Іншими словами – любов до смерті. Само собою, що любимо ми так свою рідну країну Україну!».

Всі роботи займуть ще приблизно два дні. Це при хороших погодних умовах. Ініціатори проекту найдовшою вишиванки сподіваються, що їхній витвір залишиться на роки. А щоб малюнок не зіпсували вандали, його покриють спеціальним лаком.

«Для мене головне не рекорд!, – каже Олег «Прометей». – Для мене головне розвивати такий напрямок мистецтва. Оскільки в Тернополі дуже мало місця для того, щоб творити щось прекрасне. Ми з колегами відразу ж зупинилися саме на цьому паркані. Сірий промисловий район з дуже невисокою густотою населення. Але тут дуже інтенсивний рух. Багато людей щодня проїжджають вздовж на роботу і назад. Часто в цьому напрямку рухається транспорт з паломниками, які хочуть поклониться Почаївської Матері Божої ».

Організатори чекають приїзду до міста експертів з Книги рекордів України. «Наш перший задум -«Найбільший алфавіт України», – вже вдало внесений до рекорди. Тепер, сподіваємося, Тернопіль матиме і величезну вишиванку, на яку вже будуть рівнятися у всій країні. Але найголовніше, ми прикрашаємо периферійні, дуже сірі райони міста! ».

Олег Прометей малює найбільшу вишиванку в світі на вул. Бродівська в Тернополі