Такий висновок можна зробити з першої реакції на перспективний план формування територій громад, який підготувала Тернопільська обласна державна адміністрація.

Тернопіль, знак, в'їздМи розповідали, що робоча група, яку очолив Степан Барна пропонує розділити область на 30 громад.

Навколо Тернополя посадовці “розселили” 3 сільські громади – у Байківцях, Великих Гаях та Мишковичах. До обласного центру відійдуть тільки села західного напрямку по дорозі на Козову. У такий спосіб чиновники ОДА “обрізали” перспективу розвитку Тернополя у решті напрямків. За межами міської громади опиняться більша частина об’їзної дороги, аеропорт, частина набережної ставу, очисні споруди, селище Березовиця, з яким місто має тролейбусне сполучення, та багато інших важливих об’єктів.

Стурбований майбутнім Тернополя лише заступник голови ОДА Леонід Бицюра, який раніше працював віце-мером Тернополя.

– На мою думку, при формуванні громад Тернополю обов’язково потрібно було б взяти до себе Івачів та Малашівці для того, щоб водозабір та сміттєзвалище було території громади, – каже Леонід Бицюра. – Але за перспективним планом Івачів йде у Байківецьку громаду, тобто водозабір, з якого Тернопіль черпає воду, буде на території іншої громади. Так само до Тернополя не входитимуть Байківці.

Цікаво, що на відміну від Бицюри, не озвучив свою публічну позицію щодо “обрізання” перспектив Тернополя новий керівник апарату ОДА та потенційний кандидат у мери від президентської партії Віктор Шумада. Невже йому байдуже майбутнє міста?