Сьогодні відбулося засідання Духовної ради, що діє при міській раді. Тут говорили про славнозвісну забудову у парку Національного відродження. Точніше – про її демонтаж. Представники шести традиційних українських церков, які функціонують у нашому місті, засудили незаконну діяльність невідомої громади.

.

Як зауважив владика Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький, секта – це найточніше визначення угрупування людей, які називають себе християнами, але згідно із канонічними нормами не є такими. Тим більше, ця громада відділилась від єдиної церковної сім’ї і діє самостійно, не визнаючи над собою влади церкви.

– Така діяльність кидає тінь загалом на церкву як таку. Займаючись там незрозумілим речами, ці люди, називаючи себе релігійною громадою, просто дискредитують поняття церкви, релігійної громади, церковної діяльності. Я думаю, що вже давно потрібно було вживати якісь міри і слава Богу, що ми нарешті до цього дозріли, коли можемо боротися із такими протиправними діями, – вважає владика Нестор.

За словами канцлера Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, отця Андрія Романківа, спочатку ця громада асоціювала себе з греко-католицькою церквою. Однак дуже швидко добровільно віддалилась від церковної спільноти. Але найголовнішою проблемою тут є люди, які стали, жертвами маніпуляцій очільників цієї релігійної групи.

– Бачимо по їхніх ділах, по їхніх наслідках, що ці люди в багатьох випадках є жертвами такого свого роду психологічного насилля. Читав публікації у пресі, коли батьки забирали свою дитину, яка перебувала у такому незрозумілому стані, і медики навіть робили дослідження. Там були виявлені незрозумілі хімічні препарати і батьки тривалий час проводили реабілітацію цієї дитини, яка потрапила  у залежність від цієї групи, – розповів священик.

Крім того, за словами отця Андрія Романківа, групи людей, які фанатично належать до цієї секти, проводять на ринках, у транспорті, в поїздах, антирекламу для офіційної церкви, обзиваючи і принижуючи священиків, духовенство. А також збирають гроші на міфічні речі і таким чином вносять дезорієнтацію у суспільство.

Обласний благочинний Української автокефальної православної церкви, отець Іван підтримує демонтаж культових споруд у парку, але радить зробити це у межах розумного.

– Щоб не було кровопролиття. Там всі бачили, що є статуї святих, ікони. Спочатку треба це винести, а потім вже далі забирати. Ми підтримуємо це, тому що потрібно, щоб у місті був порядок. Якщо  це зараз не призупинити, то потім буде ще більше таких проявів, як не на Співочому полі, так у другій частині міста, – вважає священнослужитель.

На думку настоятеля Свято-Троїцького духовного центру, отця Анатолія Зінкевича, у даній проблемі перед владою і церквою стоять чіткі завдання.

– Сьогодні духовний центр не ставить перед собою завдання займатися цим питанням. Ми готові зі свої сторони підтримати діяльність міста. Але місто повинне сьогодні взяти на себе пряму задачу – локалізувати цю громаду, так як вона, в першу чергу, для них діє антидержавно. А церква має посприяти у тому, що вони є антицерковні, – сказав отець Анатолій.

У свою чергу представник римо-католицької церкви, отець Марек розповів, що їхній владика, архієпископ Мокшицький, який працював дев’ять років секретарем з Папою Іваном Павлом ІІ і два роки із Бенедиктом XVI, теж зустрічався із цими людьми. Опісля зробив простий і короткий висновок – ця громада нічого спільного із церквою немає.

– Тому що тут немає нічого спільного із хрестом, бо церква є тільки хрестова. Поза Ісусом Христом немає жодної церкви. Неважливо, чи це православна, греко-католицька чи римо-католицька. Церква є Христова. Тому, якщо там немає хреста, то і немає жодної церкви. Без єпископа немає церкви, а там немає і жодного єпископа. Також проблема є і у цій людині, яку я мав можливість одного разу бачити, яка називає себе слугинею Божою чи навіть блаженною. Це жінка біля 50-60 років, яка публічно говорить, що вона має об’явлення Матері Божої і що власне Матір Божа їй усе це говорить. На мою думку, це просто хвороба. Можливо навіть і не виліковна, – вважає отець.

Духовна рада одноголосно підтримала рішення про демонтаж культових споруд у парку Національного відродження. На завершення міський голова Сергій Надал попросив священиків під час богослужінь у храмах пояснити тернополянам про необхідність таких дій, щоб було правильне сприйняття даної проблеми, не було перекручень і невірних суджень, що хтось руйнує у Тернополі церкви.