Як свідчать дані опитування проведеного соціологічною групою “Рейтинг”, якби вибори до Верховної Ради відбулися у грудні 2015 року, до неї б потрапили 5-6 партій. Це Блок Петра Порошенка “Солідарність – 16,5%, Батьківщина – 12,3%, Опозиційний блок – 12,2%, Самопоміч – 12,2%, РПЛ – 7,9%, Свобода – 7,8% та УКРОП – 5,1%.

 

Надал, ТягнибокОпитування показове на фоні чуток про імовірність позачергових виборів навесні наступного року. Правляча коаліції давно розсварилася, ще до бійок пляшками з водою, шпурляння скланками та тагянини біля трибуни за участі Олега Барни. Батьківщина, Самопоміч та Радикальна партія, фактично, ведуть власну гру. Блок Порошенка та “Народний фронт” ніяк не поділять посади та фінансові потоки.

Якщо вибори до парламенту таки відбудуться, чимало тернопільських політиків позбудуться мандатів, а інші навпаки – мають шанс здобути. Порівняно з виборами 2014 року у політичних симпатіях українців сталися значні зміни. Так, партію Арсенія Яценюка “Народний фронт” готові підтримати менше 1% виборців! Це означає, що у Романа Заставного та інших “фронтовиків” Тернопільщини нульові шанси знову здобути мандат. Щоб змагатися на виборах їм критично потрібно попрацювати ліктями, щоб пробитися у списки Заставний Роман, Барна Степан, Юрик ТарасБлоку Порошенка. Там їх чекає натовп побратимів-конкурентів. Ігор Побер, Володимир Соляр та Олег Барна – перші кандидати на виліт з пропрезидентської партії. Натомісь у залу під куполом захоче повернутися нинішній голова ОДА Степан Барна, прихопивши одного-двох кумів та знайомих.

Непогані шанси ускочити у насиджене за 10 років крісло у Василя Деревляного. Політична пенсія в президії облради явно не влаштовує вірного соратника Юлії Тимошенко. Крім нього у місцевій Батьківщині не залишилося жодного яскравого політика. Зате від Львівщини до Верховної Ради запросять балотуватися екс-тернополянина Михайла Цимбалюка. Можливо й про сина Віталія не забудуть.

Деревляний в шоці від рейтингу ООВ компанію до Тараса Пастуха у списки “Самопомочі” може потрапити хтось з тернопільських партійних активістів . Фракція партії Садового через чвари “схудла” на третину і потребує нових людей. На всі місця самих лише львів’ян не вистачить.

Непогані шанси зайняти місце у прохідній частині списку радикалів Ляшка у голови тернопільської фракції у облраді Богдана Яциковського. Цей активний діяч, не зважаючи на молодий вік встиг і в партії Регіонів побувати, і вчасно з неї вийти та усунути від справ іншого “радикала” Сергія Тарашевського.

У випадку перевиборів до парламенту знову потрапить кілька свободівців з Тернопільщини. Головний претендент  – діючий нардеп Михайло Головко. Мабуть, не забудуть ображеного посадами Олега Сиротюка та когось з “бойових” свободівців, наприклад Володимира Стаюру.

Від інших партій – Опоблоку та УКРОП тернополяни зайти до ВР шансів не мають.