Один з найактивніших політиків краю, відомий блогер і тепер ведучий політичної програми на місцевому радіо Степан Барна дотримується думки про необхідний розпуск Тернопільської обласної ради. Хоча сам і є депутатом цього представницького органу, та він не боїться втратити свій мандат. Оскільки вірить у цілковиту перемогу опозиції на потенційних виборах.

 

Степан Барна“Говорив і висловлював цю позицію, починаючи від липня місяця минулого року, – сказав пан Степан. –  Як тільки Олексій Кайда заявив про своє балотування у народні депутати. Я тоді сказав: якщо він стане народним депутатом – голова обласної ради від опозиції не буде обраний. І я стою надалі на своїй позиції, що така обласна рада без, повного депутатського складу, має бути розпущена. З цього приводу має бути консолідоване рішення усіх без винятку опозиційних сил і ми маємо ініціювати процедуру перевиборів до Тернопільської обласної ради. Як поставляться до цього опозиційні сили – час покаже, але це єдиний сьогодні вихід.

Те, що зараз відбувається в обласній раді – результат політичного і правового конфлікту між представниками опозиції і влади.

Зараз є два варіанти розвитку подій. Перший – складання повноважень депутатами обласної ради. Якщо не набирається 61 депутат – обласна рада є недієздатною і це є підставою для розпуску. Так само підставою для розпуску є бездіяльність Тернопільської обласної ради. Закон чітко регламентує: якщо протягом кварталу сесія не зібралася, або бюджет не прийняли, голова обласної державної адміністрації може ініціювати розпуск обласної ради. І тут виникає запитання: якщо все так погано, обласна рада бездіяльна, чому голова обласної державної адміністрації не ініціює процес розпуску обласної ради? Логічно, чому він не розпускає. Тому, що в випадку перевиборів опозиція набере 90% голосів виборців в Тернопільській області. Партія Регіонів набере 3-5%, це максимум. Відповідно, в перевиборах не зацікавлена ні адміністрація Президента, ні Партія Регіонів в області. Саме тому ймовірність перевиборів мінімальна”.