18 листопада у нашому місті розпочинається театральний тиждень. Протягом семи днів на сцені Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Шевченка покажуть кілька комедій, романтичну драму, авторську композицію та мюзикл.

Щовечора прихильники театрального мистецтва матимуть нагоду познайомитися з роботою того чи іншого молодого режисера. Зокрема, цього року у рамках Всеукраїнського  фестивалю «Тернопільські театральні вечори. Дебют» свої роботи покажуть театральні колективи з Полтави, Львова, Коломиї, Хмельницького, Луцька, Дрогобича, Тернополя.

Розпочнеться фестиваль романтичною драмою «Втеча від реальності» за п’єсою сучасного київського автора Тетяни Іващенко. Її постановку здійснив режисер Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича Влад Сорокін. У драмі йдеться про проблеми сучасності – непрості стосунки між батьками та дітьми і наркоманію. Трагічну історію молодої дівчини, яка вирішує познайомитися з «іншою реальністю», вдало підсилюють оригінальні костюми, танцювальні та музичні композиції. Власне, ця вистава уже була відзначена за “Кращі костюми” і “Краще пластичне вирішення” на фестивалі «На краю осені з Мельпоменою» у Хмельницькому.

У вівторок, 19 листопада, у театрі також буде вистава за п’єсою Тетяни Іващенко «Замовляю любов». Щоправда це уже не драма, а мелодраматична комедія, яку поставила киянка Ірина Стежка у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка. У ній задіяні тільки троє акторів: чоловік і дві жінки. Як зазначає автор твору, це розповідь про жіночу самотність, про зраду і палке бажання знайти відраду в коханні, навіть попри те, що воно замовлене за оголошенням у газеті.

У нашому драмтеатрі останні роки не було постановок молодих режисерів. Цього ж разу є у фестивальній афіша робота й тернопільського режисера Миколи Бажанова. Нещодавно на сцені рідного театру він дебютував зі своєю постановкою комедії Рея Куні «Занадто одружений таксист». Це весела, насичена подіями історія про чоловіка, який живе одразу з двома жінками. Тернополяни зможуть подивитися цю комедію ще раз 20 листопада та порівняти її з іншими представленими  роботами.

Наступні два дні, 21 та 22 листопада, у театрі також будуть комедії. Андрій Луценко із Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім.І.Озаркевича представить роботу «Пограбування опівночі». Автор п’єси Мирослав Мирович написав про те, як інколи шахраї та грабіжники можуть стати у пригоді нечесним на руку бізнесменам. А от дія комедії «Стрибок у постіль» розгортатиметься навколо ліжка, яке буде основним об’єктом на сцені. Дійові особи вистави весь час намагатимуться «потрапити в ліжко», але нікому це не вдасться зробити. Постановку цієї веселої історії здійснив Дмитро Гусаков із Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького.

Режисер-постановник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Богдан Ревкевич звернувся до української класики. Своєю композицією за поемою Тараса Шевченка “Катерина” режисер спробує показати, що твори цього класика актуальні і сьогодні. Виставу у виконанні львів’ян можна буде подивитися 23 листопада.

Завершаться «Тернопільські театральні вечори. Дебют» виступом Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Гоголя. До Тернополя полтавчани привезуть мюзикл «Бог є любов, або Едіт Піаф». Історія жінки з непростою долею, яка пережила трагедії і тріумфи, і яка стала символом Франції показана у цікавих танцювальних композиціях, і, звичайно, у піснях з її репертуару. Поставив цей мюзикл Владислав Шевченко. Вистава була відзначена дипломами VIІ Міжнародного театрального фестивалю “Кримський ковчег” та Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.

Ольга Трач

Фото з вистави «Занадто одружений таксист»

Фото Kurt Lee