.

Сьогодні на сесії міської ради депутати одноголосно затвердили договір з Малашівецькою сільською радою. Угода укладається на термін з 1 липня по 1 жовтня цього року і передбачає виділення з міського бюджету 698 тисяч гривень. Ці кошти сільрада має скерувати на фінансову допомогу для оздоровлення мешканців населеного пункту.

.

Передував розгляду цього питання перегляд відео про поводження із твердими відходами у Львові, Хмельницькому і Луцьку.  Тернопіль на фоні інших міст, до речі, виглядав найкраще.

Як прокоментував заступник міського голови Владислав Стемковський, за останніх півроку 3,5 гектара Малашівецького сміттєзвалища засипали сумішшю піску з вапняком. Окрім того, два тижні тому було змонтовано захисну двометрову сітку, яка стримує розповсюдження легких відходів.

Перерахувати майже 700 тисяч гривень Малашівецькій громаді міська рада зобов’язана до 15 липня. У разі невиконання цієї вимоги – договір втратить свою чинність.

– Два дні тому ми зустрічалися з громадою Малашівець. Зустріч тривала більше 2 годин. Люди незадоволені тим, що їм вже не перший рік обіцяють кошти, а не дають. Люди мають певну зневіру до міської ради і тому їхнє побажання – щоб кошти були виплачені вже. Інакше вони не вірять, що їх взагалі дадуть. Тому угодою передбачено до 15 липня повністю виплатити всі ці кошти. У нас вони закладені – частина у міському бюджеті, а частина за рахунок субвенції, яку надала обласна рада. 1 жовтня – це гарантований термін, до якого ми зможемо вивозити сміття. У разі невиконання нами цієї умови побутові відходи вивозити туди припиняють, – повідомив міський голова Сергій Надал.

Мер також проінформував депутатів, що, на проханням мешканців Малашівець, ці гроші будуть розподілені між людьми.

– Одні говорять, що треба видати тим, хто там прописаний. Інші тим, хто там живе, незалежно від прописки. Нехай громада вирішує це самостійно. Я пропонував, що давайте ми вам купимо трактор, зробимо ремонт школи, ті речі, які залишаться надовго. Оскільки люди отримають по дві тисячі гривень, а за тиждень про них забудуть. Але вони хочуть гроші і все, – констатував Сергій Надал.

Додамо також, що на попередній сесії депутати виділили 100 тисяч гривень і громаді села Ігровиця, яке теж межує із Малашівецьким полігоном.

Також сьогодні депутати прийняли звернення до обласної державної адміністрації з проханням виділити земельну ділянку під полігон твердих побутових відходів.

Варто додати, що найактивніше обговорювали цих два питання депутати від фракції Партії регіонів. Керівник фракції Василь Лукін про сміття говорив не з місця, а навіть вийшов до трибуни. Традиційно, його виступ на сесії супроводжувався жартівливими репліками інших депутатів, а подекуди навіть і відвертим сміхом. Щоправда договорити до кінця депутату не дали. Після завершення регламенту міський голова дав вказівку вимкнути мікрофон.