Вчора стартувала найграндіозніша цьогорічна подія зимового спорту — чемпіонат світу з біатлону в фінському Контіолахті. При вдалих «розкладах» зможуть позмагатися за призові місця і спортсмени України, серед яких двоє представників Тернопілля: 23-річний Дмитро Підручний та 20-річна Анастасія Меркушина. Цікаво, що для українських спортсменів участь у таких змагання – можливість не лише позмагатися за найпрестижніші нагороди, є ще й чи не єдина можливістю забезпечити собі більш-менш пристойну державну зарплату на весь наступний рік.

Підручний, МеркушинаОлімпійській чемпіонці — 15 тисяч на місяць!

У нашій країні є практика, що залишилася ще з радянських часів, нагороджувати президентськими стипендіями чемпіонів і призерів Олімпійських ігор, а також призерів чемпіонатів світу та Європи. Призначаються стипендії спеціальним указом Президента до Дня фізкультурника (на початку вересня).

Торік таким указом відзначили четвірку наших олімпійських чемпіонок — Валю та Віту Семеренко, Юлю Джиму та Олену Підгрушну. Щомісяця вони отримують по 15 тисяч гривень. Чотиритисячні стипендії також за «бронзу» на чемпіонаті Європи отримують Яна Бондар, Ірина Варвинець, Марія Панфілова і Артем Прима та їхні тренери.

А вже на наступний сезон чемпіони світу отримають по 12 тис. грн. зарплатні щомісяця, срібні призери — дев’ять тис. грн., а бронзові — сім тис. грн.

Підручний вже підстрахувався

Тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний вже здобув собі одну стипендію. На недавньому чемпіонаті Європи в естонському Отепяе він у складі естафетної четвірки збірної України виборов срібну нагороду. Тож стипендія у п’ять тис. грн. йому вже забезпечена.

До речі, згадана гонка чемпіонату Європи була конфузом. Представник Росії, який лідирував, вирішив фінішувати з прапором, але загубив полотнище. І Дмитро Підручний, який фінішував слідом, проїхав через прапор агресора…

На черзі — чемпіонат світу. Дмитро Підручний останнім зараз за спортивними досягненнями вважається одним із лідерів збірної України, і від нього багато в чому, залежить виступ всієї команди. Він є стартером класичної естафети, виступає на третьому етапі і в змішаній естафеті. Побіжить, очевидно, і в усіх індивідуальних гонках.

До чемпіонату українська збірна підходить у хорошому настрої. Для тернополянина настрій покращують і зароблені призові, адже за високі місця в попередніх гонках Кубка світу Дмитро вже заробив за сезон понад 8 тис. євро (без вирахування податків).

А рекордсменом цього сезону в збірній України є Валя Семеренко, яка встигла заробити понад 54 тис. євро. Ще 15-18 тис. євро Валя отримає в кінці сезону за високе місце у загальному заліку Кубка світу (наразі вона посідає четверту сходинку).

Несподіванка для Насті

Для іншої тернопільської біатлоністки Анастасії Меркушиної доросла кар’єра лише розпочинається. Чемпіонат світу в Фінляндії буде дебютним для неї, тож про призові Настя поки не мріє. Цього сезону дівчина побувала і у шведському Остерзунді, і в австрійському Обертіллаху, і у німецьких Обергофі та Рупольдінгу, і в італійській Антерсельві… Виступала в юніорських змаганнях, хоча була, наприклад, срібною призеркою гонки Кубка IBU (другі за престижністю кубкові змагання), за що отримала дві тис. євро.

Та найвагоміші успіхи Насті цього року пов’язані з чемпіонатом Європи серед юніорів, де вона здобула дві золоті та бронзову нагороду.

— Юніорські чемпіонати, на жаль, можуть стати для мене завершальними в цьому сезоні, — каже Настя. — Свої шанси виступити на чемпіонаті світу я оцінюю дуже обережно, адже треба бути сильнішою від досвідченіших дівчат. Гадаю, що мене у 20 років на чемпіонат ще не візьмуть…

Однак тренерський штаб вирішив інакше: 20-річних Настю Меркушину і Юлію Журавок взяли до Фінляндії в «основі». Їм нададуть можливість виступити в одній з особистих гонок, можливо, навіть в естафеті.

Орест СКОБЕЛЬСЬКИЙ, Прес-центр

11 захоплюючих гонок

Змішану естафету, яка відбувалась вчора, українська команда «провалила», посівши 11 позицію. Розклад всіх наступних гонок дивіться нижче (час початку — київський).

7 березня. 14.00. Спринт (чоловіки).
7 березня. 17.30. Спринт (жінки).
8 березня. 14.15. Переслідування (чоловіки).
8 березня. 17.00. Переслідування (жінки).
11 березня. 18.15. «Індивідуалка» (жінки).
12 березня. 18.15. «Індивідуалка» (чоловіки).
13 березня. 18.15. Естафета (жінки).
14 березня. 17.30. Естафета (чоловіки).
15 березня. 14.30. Мас-старт (жінки).
15 березня. 17.15. Міс-старт (чоловіки).