В Україні ніколи не виділяли багато грошей на спорт, тому від нас постійно тікають провідні спортсмени. Один із видів де зараз є хоч якесь фінансування — це біатлон.

Дмитро ПідручнийПравда тут не все завдяки міністерству, а всупереч, керівництво федерація постійно знаходить нових спонсорів, за рахунок яких наші біатлоністи мають можливість тренуватись і брати участь у стартах.

Нажаль, українська спортивна система побудована так, що міністерству важливі тільки результати на чемпіонаті Європи і світу, все інше не цікавить наших чиновників. Потрібно заробляти медалі інакше заберуть й ті кошти що виділяються. Але, незважаючи на вимоги, гідного фінансового забезпечення ніхто не спішить надавати. Проте, людям теж треба за щось жити, тому для наших біатлоністів є важливими старти на етапах кубка світу. Оскільки потрапивши в топ-10 можна заробити призові від організаторів.

Цього сезону завдяки покращенню своїх результатів вдалось заробити трошки призових і тернополянину Дмитру Підручному. Перспективний український біатлоніст з кожною гонкою показує все кращі результати і стає одним із лідерів нашої команди, а це в свою чергу відбивається  на його доходах.

Так за 4 місце у змішаній естафеті в Остерсунді Підручний заробив тисячу євро. Півтори тисячі євро Дмитро заробив за п’яте місце в естафетній гонці в Оберхофі. Ще 1500 євро він отримав за 9 місце в гонці переслідування в Антхольці. Загалом заробітки тернопільського біатлоніста склали чотири тисячі євро. Для Європи ця сума не є значною, але за сучасних українських реалій для наших спортсменів — це хороший дохід. Дай Бог результати Підручного в наступних гонках будуть тільки кращими, щоб він зміг достойно заробляти і не турбуватись про своє майбутнє.

Зазначимо, що на цей сезон Міжнародна спілка біатлоністів встановила наступні суми призових: 13 тисяч євро за перемогу в особистих змаганнях, 20 — у традиційних естафетах, 10 — у змішаних. В особистих стартах преміюють тільки 10 кращих спортсменів, а в естафетних — 6 кращих збірних.

Джерело: Галичина спортивна