Депутати обласної ради – представники Партії регіонів та Єдиного центру – не підтримали депутатський запит Олега Сиротюка (ВО «Свобода»), який стосувався звернення до голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна щодо припинення виплати соціальних доплат пенсіонерам і людям, які мешкають в чорнобильській зоні. Передував розгляду цього питання виступ представника страйкового комітету міста Заліщики Володимира Джумаги.

.

– Місто є лідером за онкозахворюваннями і смертністю. Нове кладовище, якому десять років, сьогодні у п’ять разів перевищує цвинтар, якому 40 років. Невже у цьому житті є щось страшніше ніж вирок – рак? Замість того, щоб допомогти людям боротися із хворобою, оздоровлювати тих, хто проживає у цьому місті, наша адміністрація не знайшла іншого виходу, ніж попросити, щоб з нас зняли статус Чорнобильської зони, і щоб люди залишились із своїми хворобами і проблемами на самоті. Ми дуже б хотіли знати, у кого піднялася рука написати дане звернення. Але ми не знаємо, хто ця людина. Але вважаємо, що це могла зробити тільки така людина, яка буде йти по трупах заради свого збагачення і кар’єри. Але чи задумувалася ця людина, що вона заслуговує тільки на людський осуд. Ця посадова особа зробила злочин проти людей. Але ще є Божий суд і від Божої кари ще ніхто не відкупився. Такий ганебний вчинок безкарним бути не може, – наголосив Володимир Джумага.

Водночас депутату від Партії регіонів Сергію Петренку було цікаво знати, скільки грошей представник страйкового комітету отримав за те, що проживає у Чорнобильській зоні. За інформацією народного обранця, Володимир Джумага отримав 160 тисяч гривень.

– Я отримав 960 гривень добавки до пенсії. Ваша інформація десь літає в небі. А те, що ви наш депутат, я вперше дізнався і перший раз вас побачив. Не ми до вас повинні йти, а ви до нас, до народу. Ми вас обрали і ви повинні нас захищати. А не ставити нам таких дурних запитань. Знайдіть мені ту людину, що сказала що я получив 160 тисяч, я з ним поговорю, як людина з людиною. Я готовий виступити в суді і довести, що таких грошей не отримував,  – запевнив чоловік.

Закиди регіонала надзвичайно обурили інших представників Заліщиків. Жінки з місця кричали, що Сергій Петренко на виборах пропонував за голос 50 гривень та погрожували розповісти про інші «грішки» депутата.

Переконати біло-блакитних намагався і автор депутатського запиту Олег Сиротюк.

– Тут питання не лише у знятті статусу Чорнобильської зони із населених пунктів Заліщицького і Чортківського району. Це лише механізм узаконення зняття соціальних пільг для тих людей, які мешкають у тих районах. Тому не потрібно маніпулювати поняттями і речами. Основне питання, яке турбує пенсіонерів і тих людей, яких би мала держава захищати, відповідно до тих соціальних законів, Конституції, це є виплата тих коштів. І депутатській запит стосується того, щоб була встановлена законність на території Тернопільської області  і Пенсійний фонд здійснював усі виплати. І для нас депутатів було важливо, щоб керівництво виконавчої гілки влади не стояло осторонь і не дивилося, як 20 тисяч людей бореться за свої права, а щось реально для них зробила, – наголосив депутат.

Відповідати за владу довелося заступнику голови облдержадміністрації Юрію Желіховському. Останній запевнив присутніх, що жодних листів про зняття із Заліщицького і Чортківського районів статуту Чорнобильської зони обласна державна адміністрація не надсилала. Крім того, усіма можливими способами намагається допомогти людям вирішити їхню проблему.

Депутати погодилися повернутися до даного питання і проголосувати за нього в поіменному режимі. Але рішення знову не знайшло підтримки. Обурені позицією регіоналів, доведені до відчаю жінки розстібнули верхній одяг і продемонстрували депутатам оголені груди. А точніше – їхню відсутність.

– В мене немає ні одної молочної залози. Два роки тому на руці з’явилася злоякісна пухлина. Її вирізали. За що ми можемо лікуватися? Ми ж ще маємо сім’ї. У нас радіація перевищує, ми мучимося, наші діти, всі хворі. А начальство тільки йде і дивиться, де б то ласий шматок землі вкрасти. Допоможіть нам, ми хворі, приречені люди, – благали жінки.

Нагадаємо, на минулому пленарному засіданні допомоги в обласних депутатів з аналогічної проблеми просили жителі Чорткова.

Адріана Макаренко

Фото Тетяни Колеснік

Читайте на цю тему:

Свободівці “жорстоко” відімстили регіоналам за Почаївську лавру

Тернопільські регіонали та балогівці не проти віддати Почаївську лавру у власність Московському патріархату

Регіонали “провалили” рішення про вивчення історії України у школах

На сесії облради Кайда лякав втікаючого голову ТВК батьком: “Треба дитину манер навчити!”

Обласна рада знову не дозволила Почаївській лаврі добувати пісок

Скандал в обласній раді: голова ТВК втік з сесійної зали!

Суд заборонив Тернопільській облраді розглядати питання про недовіру губернатору