14-річний Артем Шевчик із райцентру Козова на Тернопільщині відкрив удома власну онлайн-радіостанцію. Ставить в ефірі музику, зачитує прогноз погоди та приймає замовлення на вітання. Усе робить безкоштовно.

Як розповів Gazeta.ua сам Артем, “радіо Козова” починає працювати об 11 дня і завершує роботу о 12 ночі.

“Включати його раніше немає сенсу – десь у такий час люди переважно з’являються в інтернеті”, – пояснив хлопець.

Спочатку він працював сам. Та вже за кілька днів до нього приєдналося двоє друзів. Вони поділили між собою години, коли виходять в ефір. Кожен працює вдома за власним комп’ютером.

“Антени чи якогось спеціального обладнання для такого радіо не треба. Досить комп’ютера, навушників і мікрофона. Я давно мріяв створити першу козівську радіостанцію в режимі онлайн. Читав у форумах, як це зробити. Від першої спроби до запуску радіо минуло півтора року. Але тепер ефіри відбуваються щодня. Кількість слухачів з кожним днем зростає”, – сказав він.

Музичні треки для радіо Шевчик знаходить у соцмережах. Створив сайт свого радіо. Стежить за відгуками.

Поки що він має близько двох десятків постійних слухачів. Мріє мати їх як мінімум дві сотні.

“Як буде багато слухачів, треба мати ліцензію, бути приватним підприємцем. Я вже про то думав. Але для цього потрібні спонсори. Ліцензія буде коштувати від 8 до 10 тисяч гривень. А якщо ще й професійніше обладання – то 15 тисяч. Зараз це для мене великі гроші”.

Артем перейшов до дев’ятого класу Козівської школи №1. Радіоефіри почав проводити під час цьогорічних літніх канікул. Раніше разом з друзями озвучив українською “байки Сирника” із відомого мультфільму “Тачки”.

“Це єдина україномовна версія, яка є на ютубі”, – зазначив школяр.