Свій 80-річний ювілей відсвяткувала найстаріша школа Козови – загальноосвітня школа №1.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

У 1930-31 навчальному році для козівських дітей відчинила двері нова середня школа. Стіни будівлі звели ще за польської влади. У радянські часи приміщення школи активно розбудовували, за незалежної України її технічно удосконалили.

Кілька поколінь випускників та вчителів завітали на святковий концерт з нагоди 80-річчя рідної школи.

Євген Медвідь – випускник 1968 року Козівської середньої школи №1. Учнів тоді у школі було багато, розповідає пан Євген, на його паралелі – чотири класи. З однокласниками часто зустрічаються, востаннє з нагоди сорокаріччя закінчення школи. Три дочки пана Євгена також випускниці першої школи, а зараз тут ще й навчається шестеро його онуків.

Клас Христини Семененко став тринадцятим випуском першої Козівської школи. Через кілька років пані Христина повернулась в рідну школу уже вчителем математики. 46 років Христина Степанівна не лише навчала школярів, але і сіяла в їхніх душах любов до ближнього, до Бога, зерна добра. Зараз жінка уже на пенсії, пише вірші. Христина Семененко каже, що пишається усіма своїми учнями без винятку.

– Я завжди мала дуже хороших дітей. Це було понад десять випусків. Я горджуся ними. Ми часто зустрічаємось. І мої учні – це мої діти. Я їх навчала науку любити, дружно жити. І тому зустрічі наші завжди проходять досить і досить цікаво. І я рада, що маю можливість поспілкуватися з молодим поколінням, – каже Христина Семененко.

Свою школу люблять не лише випускники, а й сьогоднішні учні. Школярі переконані, їхня школа, школа №1, – найкраща.

80 років для людини – це чимало, а що вже казати про школу, каже директор Козівської школи № 1 Наталя Сидорук. Путівку в життя школа дала кільком поколінням козівчан та жителям навколишніх сіл. Серед них чимало прославило не лише Козову, а й Тернопільщину на всю Україну. Тут навчався Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Маркіян Мальський. Випускники школи також стали науковцями і працюють в Академії педагогічних наук, викладають в університетах Києва, Львова, у тернопільських вишах. Багато випускників живуть і працюють за кордоном.