Мирну акцію протесту в Києві зіпсували сутички з міліцією з застосуванням газу та петард. У той час коли сотні тисяч українців займали Майдан Незалежності, кількасот провокаторів в масках за допомогою трактора інсценізували штурм адміністрації Президента на вулиці Банкова. Звісно Віктора Януковича у будівлі не було.

Штурм адміністрації президента 1.12.2013 провокаціяПісля кількагодинного протистояння, коли молодики в масках закидували міліцію камінням, арматурою та димовими шашками, спецзагони відтіснили протестувальників, побивши чимало з них, а також журналістів та випадкових громадян. Столична міліція вже заявила, що організатором бійки є Дмитро Корчинський, який очолює анархістську організацію “Братство”.

Лідери опозиції відмежувалися від подій на Банковій, заявивши, що їх організаторами є влада, яка таким чином хоче спровокувати силове протистояння і ввести надзвичайний стан. До “штурмовиків” по черзі ходили Петро Порошенко та інші політики переконуючи тих припинити непотрібну колотнечу. Журналісти впізнали серед агресивного натовпу так званих тітушків та футбольних фанів. Як виявилося активну участь в подіях взяли і члени “Тризубу імені Бандери” у тому числі з Тернополя. Про це вони хваляться на своєму сайті. 

Тризубівці шкодують, що їм на вдалося загострити ситуацію ще більш:

“Стараннями провокаторів, котрі здійснювали пацифістську пропаганду, демонстранти біля адміністрації Президента були демобілізовані, чим скористалися гопники з «Беркуту».  Використовуючи світло-шумові гранати та газ, беркутівці витіснили протестувальників.

 Лідери т. зв. «опозиції» займають конформістську позицію і називають націоналістів провокаторами.

 Спереду йде обмін гранатами і фаєрами.” – пишуть тризубівці на своєму сайті.

Щоб не допустити продовження провокацій опозиціонери створили живий щит між тризубівцями, братчиками та тітушками з одного боку і міліцією з іншого.

“Завдяки” провокаторам замість показати мирну велелюдну акцію, світові телеканали цілий день транслюють з Києва кадри з бульдорером, петардами і молодиками в масках. Спробу захоплення адміністрації президента вже засудили посли США та Євросоюзу