Намір міської ради примусово демонтувати культові споруди, які незаконно звела не визнана жодною церквою релігійна громада у парку Національного відродження, – сьогодні одна із головних тем, яку обговорюють в місті. Думки тернополян з цього приводу різні. Але більшість все-таки позитивно сприймає ініціативу влади.

.

На сесію міської ради, яка запланована на кінець вересня, винесуть два питання, що стосуються даної проблеми. Перше – надання дозволу на складання проекту землеустрою і закріплення земельної ділянки за об’єднанням парків, що дасть законні підстави для її використання комунальним підприємством. Інше –  стосуватиметься власне примусового демонтажу даного об’єкту із залученням правоохоронців, відповідних служб тощо. Про це на засіданні Духовної ради повідомив міський голова Сергій Надал. Мер також запевнив, що не володіє інформацією, що думають стосовно такої ініціативи влади представники цієї громади.

– Я ви підіть, біля них походіть. Я вам розповім, як вони коментують. Коли було святкування річниці Співочого поля та Дня міста, то вони вийшли зранку і прокляли кожного, хто там присутній. Бо їм всі заважають. На сьогоднішній день люди настільки там зазомбовані, що вони постійно ходять там навколо, як варта, з відеокамерами, телефонами, фіксують кожного, хто наближається ближче трьох метрів. Я тут під вікнами міської ради вже декілька днів слухаю їхні співання від 8 ранку до 11 вечора, щоб не дозволити ніяких заходів робити. Люди, які реально неадекватні, можуть вдатися до крайніх мір. Тому треба буде досить добре продумати спільно з правоохоронними органами, як не допустити будь-яких речей, які можуть десь комусь нашкодити, загрожувати життю чи здоров’ю, – впевнений Сергій Надал.

До речі, як зауважив мер, за даними правоохоронців, громада, яка оселилася у парку Національного відродження, налічує від 30 до 70 людей.