Як ми повідомляли, сьогодні в приміщенні «білого дому» в Тернополі відбулась бійка. Народний депутат Михайло Головко поцілив кулаком в обличчя заступнику губернатора Петру Гочу. Не обійшлося і без крові.

Ще за кілька днів до сьогоднішнього дня прес-служба обласної організації ВО «Свобода» розіслала повідомлення, в якому запрошувала представників політичних партій, громадських організацій, журналістів на спільні збори. Сьогодні планували обговорити суспільно-політичну ситуацію в області та прийняти ряд звернень до громадян краю та України. Але збори проводили не у залі засідань, як планувалось, а у фойє.

– Сьогодні, ви бачите, ми зібралися власне, я не знаю, як його назвати залом, прихожою. Тому що громаді області відводять місце саме тут. На задвірках. Тому що у 532-му кабінеті, який є власне для депутатів, для зборів з громадою, з громадськістю, розпочався сьогодні  терміновий ремонт. Хто приходив – бачив. Розпочалося те, що ми з 2009 року власне просили зробили – зробіть ремонт. Саме в сьогоднішній день до нас дослухалися і розпочали цей ремонт. Хоча ще в 8.00 годині ранку ніякого ремонту не було, – повідомив голова обласної організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра.

За словами депутата, відмовлено було і у наданні 329-ого кабінету, де є також великий зал засідань. Причина – у цей час тут проводились ще одні збори громадськості. Але ініційовані, виявляється, Партією регіонів.

До слова, як повідомив перший заступник голови облради Сергій Тарашевський, для зборів «свободівців» були запропоновані два альтернативних кабінети. Але вони від них відмовилися.

Далі у фойє розпочались безпосередньо збори громадськості, де були обрані керівні органи та запропонований порядок денний. Володимир Стаюра вкотре розповів присутнім про понад дворічну епопею із введенням до складу обласної ради депутатів. При чому в черговий раз не злим тихим словом згадуючи голову облдержадміністрації Валентина Хоптяна, начебто, за вказівкою якого і блокується робота ТВК.

– Ця команда йде від однієї людини в області. Це наш голова адміністрації Валентин Хоптян, який заодно є керівником Партії регіонів на території Тернопільської області. Вони в обласній раді утворили коаліцію із Блоком Литвина, Єдиним Центром і Партією регіонів, і зрозуміло, що мають коаліцію у Верховній Раді, де в цю коаліцію ще входять комуністи, і йде перешкоджання вибору людей, – вважає «свободівець».

Голова обласної організації Народного Руху Анатолій Вихрущ запропонував нардепам від Тернопільщини на кожному засіданні Верховної Ради інформувати Україну про порушення закону, які чиняться в нашій області. А фотографії членів виборчої комісії, котрі не ходять на засідання, публікувати в обласній газеті.

Більше години тривали виступи учасників зборів. Нерідко на підвищених тонах. Буря спричинилася після появи у приміщенні заступника голови облдержадміністрації Петра Гоча в супроводі депутатів обласної ради від Партії регіонів. Чиновник попросив у присутніх слово.

– Шановні друзі, шановні представники громадськості. У нас відбувалися тільки що збори громадськості області, на яких ми мали можливість обговорити всі питання життєдіяльності і нашої області, в тому числі. І ми прийняли звернення своє, яке стосується і депутатів ВО «Свобода», які, на превеликий жаль, блокують діяльність  Тернопільської обласної ради…, – договорити йому не дали.

Першим продемонстрував хамство нардеп Михайло Головко: «Що ти розказуєш, що ти городиш, бовдуре…»

«Це рівень наших депутатів Верховної Ради», – відповів Петро Гоч.

А ці слова для Михайла Головка стали, як червоний колір для бика. З кулаками він накинувся на заступника губернатора і розбив йому губу. Зав’язалась бійка, у якій, за інформацією кореспондента «За Збручем», добряче дісталося і «свободівцям». Не виключено, що тепер потерпілі познімають побої і будуть вимагати розбишак притягнути до кримінальної відповідальності. На останньому «побоїщі», до речі, в економічному університеті теж звучали голосні заяви про побиття. Але тоді, нібито, «свободівців» били правоохоронці.

У ситуацію втрутилася міліція і цього разу. І хоча бійку вдалося загасити, словесна перепалка тривала ще досить довго. Розібратися в тому галасі, хто саме і в чий бій кричав, було надзвичайно важко. Не добирали слів і чоловіки, і жінки. Як обмінювалися «люб’язностями» у нашій короткій підбірці.

«Свобода» у бік Партії регіонів:

– Заспокойтесь, громадо, подивіться, де міліція

– Це збори громадськості і Партія регіонів прийшла, заберіть їх, де міліція

– Згідно Конституції України, я народний депутат…

– Партія регіонів займається провокаціями

– Банду геть!

– Захистіть нас від Партії регіонів.

– Ганьба!

– Гоч забирайся звідси. Гоча – геть

Партія регіонів у бік «Свободи»:

– Куди  ти руки тягнеш? Ганьба народному депутату

– Народний депутат руки тягне. Де його етика?

– Дібіла вибрали. Такого рівня бити морду. Бл***.

– В сесійному залі збирайтесь. Бюджет приймайте.

– Брехуни. Ганьба. На сесії ходіть.

– Депутат-брехунець

– Фашисти. «Свободу» – геть

– Головка в псіхушку

– Не має громади  в тебе. Ти посаду хочеш. Ти грошей хочеш. Ти, скотина, грошей хочеш

Дивіться також: