4 травня для фірми «Будівельник» та голови корпорації «Укрбудінвест» Зеновія Щепановського стався момент істини: в обласному Господарському суді ухвалою нарешті сформували Реєстр кредиторів «Будівельника».

У Тернопільському міськрайонному суддя у категоричній формі повідомив, що більше не дозволить затягувати процес, а пайовики забудовника вже вдруге пікетували Тернопільську райадміністрацію, вимагаючи від головного чиновника району, а донедавна керівника одного зі структурних підрозділів та одночасно – молодшого брати головного фігуранта справи – Віктора Щепановського повернути будівельні матеріали і взагалі припинити чинити перешкоди пайовикам, – повідомляє газета “Номер один”.

Поки держава відзначала, фірми розкрадала

Отже, у Тернопільському міськрайсуді продовжилось слухання кримінальної справи щодо службових зловживань голови корпорації «Укрбудінвест» Зеновія Щепановського та головного бухгалтера фірми «Будівельник» Євгена Марценюка

На минулому засіданні захист З. Щепановського попросив відтермінувати дебати, бо має клопотання до суду. Відтак на новому засідання адвокат Ростислав Лукашов завалив суддю стосом почесних грамот, різних відзнак, у тому числі і від тодішнього Президента країни, церковних діячів і навіть міжнародною відзнакою «Золотий Меркурій» та державною медаллю «За заслуги».

Аналізуючи результати судової будівельної експертизи новобудов на вул. Білецькій, адвокат поставив її під сумнів, точніше, компетентність судових експертів, які її проводили. «На сайті судових експертів прізвища цих фахівці не значаться, відтак вони не мають ліцензій», – підсумував Ростислав Лукашов. Суддя погодився викликати експертів на наступне засідання для з’ясування їхньої компетенції.

Потому захисник Є. Марценюка попросив у судді уточнити у статуті «Будівельника» посадові обов’язки засновника та головного бухгалтера.

Проте головуючий нагадав, що його підзахисний обвинувачується у посадових злочинах, отож відповідальність кожен нестиме, згідно з Кримінальним кодексом.

На наступне судове засідання суд вирішив викликати будівельних експертів, а потому вже переходити до дебатів.

Пікет проти Щепановського-молодшого

Водночас уже вдруге члени трьох кооперативів – пайовики фірми Зеновія Щепановського «Будівельник» пікетували районну адміністрацію. Цього разу до кооперативу «Олімпія Б» приєднались забудовники будинків, що на вул. Довженка у Тернополі та вулиці Лесі Українки, 8 з Великої Березовиці.

– Рік тому влада обіцяла нам допомогти, то міська рада (йдеться про Тернопільську – авт.) місту допомогла, а районна донині жодної допомоги не надала. Тому ми і протестуємо проти дій влади районної адміністрації, – зазначила голова кооперативу ЖБК «Надія-2012» Руслана Копанська. – Нам ставлять перепони щодо вирішення питань будівництва, не дають відповідних дозволів, не дають людям землю. Ми вже вкотре просимо владу: якщо не допомагаєте, то хоча б не заважайте нам добитися того, що в нас хочуть забрати.

У «Надії-2012» районні чиновники хочуть відібрати земельну ділянку, де розпочато будівництво. Натомість В. Щепановський уникає зустрічі з пайовиками, хоча окремі договори пайової участі підписані власноручно ним. Зокрема, члени кооперативу з новобудови на вул. Довженка, 8а.

– Уже півроку нам не повертають будівельних матеріалів, – поскаржилась Надія Шкафаровська. – Нещодавно, після пікету та численних скарг, нам повернули лише частину. Тим часом люди поспішають завершити будівництво, внутрішні роботи, адже свого часу Зеновій Щепановський обіцяв здати всі ці будинки до 2008-2010 років.

Кредиторів «розвели» по чергах

Отож Зеновій Щепановський на чолі з «Будівельником» завинив 106 суб’єктам і об’єктам понад 220 млн. грн. Згідно з ухвалою обласного Господарського суду, найбільше – майже 66 млн. грн. – фірма винна товариству «Будова-Захід» в особі її власника Андрія Стоцького. До речі, це у десятки разів перевищує суми кредитів та боргів комерційних банків «Аваль» та «Хрещатик», тим паче – державних установ та організацій. І майже у 65 разів – борг перед ініціатором проголошення процесу банкрутства столичним підприємством «Ласка Лізинг».

Відтак тепер повинні відбутись загальні збори кредиторів, на яких і буде вирішено, що далі робити? До речі, аналогічне питання постає й перед суддею міськрайсуду, який слухає справу щодо посадових зловживань Зеновія Васильовича та його головного бухгалтера Євгена Марценюка.

До речі, вже незабаром у цей же суд надійде друга кримінальна справа по шахрайству, але вже на іншому довгобуді. Далі буде?