Майже всю ніч довелося працювати водоканалівцям, щоб відновити рух автотранспорту на вулиці Острозького. До ліквідації аварійної ситуації, яка виникла зранку у понеділок, було залучено кілька десятків працівників та не одна одиниця техніка.

– Вчора були залучені до ліквідації аварійної ситуації три бригади і кілька одиниць техніки. Зокрема, це були два великих екскаватори. Один з них, ми наймали підрядним способом. Оскільки він міг копати на значно більшій глибині, ніж екскаватор водоканалу. Крім того, були задіяні чотири КАМАЗи і малий екскаватор. А також автокран, – розповів директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

Загалом для ліквідації аварії задіяли більше 30 людей, більшість з яких працювали майже усю ніч. Біля 3 години ранку аварію ліквідували. Упродовж вівторка працівники водоканалу засипали провалля. На це витратили кілька десятків кубічних метрів глини, піску і щебеню. Близько 13 години вівторка рух автотранспорту на вулиці Острозького було відновлено.

Нагадаємо, причиною провалля на проїжджій частині на перетині вулиць Руської та Острозького стала типова для старих каналізаційних труб аварія.

– Оскільки каналізаційні самопливні труби не повністю заповнені каналізаційними стоками, у верхній частині є так звані агресивні гази, які руйнують поверхню труби. Незалежно, чи це сталева, чи бетонна труба. В даному випадку, мало місце руйнування саме бетонної труби. В принципі, при розкопці ми навіть не виявили верхньої частини труби, оскільки її повністю роз’їло. Після того, як зруйнувалася верхня частина труби, шар глини і землі, який був під дорогою, але над трубою, поступово починав відшаровуватися, провалюватися в каналізаційну мережу і поступово вимиватися через каналізаційну мережу, –  пояснив Володимир Кузьма.

На щастя, говорить головний водоканалівець, аварійна ситуація була виявлена вчасно. Щоб уникнути у майбутньому таких трафунків, потрібно проводити поступову планову заміну каналізаційних мереж. Але це дуже складна і дороговартісна справа.