.

Мітинг-протест під стінами облдержадміністрації у Тернополі провели сьогодні представники Релігійної громади Родового Вогнища Рідної Православної Віри.

.

Уже близько трьох років у рідновірів триває конфлікт із Бучацькою єпархією української греко-католицької церкви у селі Раштівці Гусятинського району. За словами верховного волхва Володимира Куровського, тернопільська облдержадміністрація перебуває у корупційній змові з Бучацькою єпархією і під різними приводами не дає можливість їм офіційно зареєструвати релігійну громаду.

– Ми намагались зробити це, неодноразово поновлюючи документи, і навіть зверталися до суду. Документи губляться або робиться усе таким чином, що вони не відповідають, під вигаданими причинами, законам, – розповів чоловік.

Також рідновіри вимагають законного вирішення кримінальної справи за фактом сплюндрування місця паломництва Рідної Віри та побиття рідновірів на горі Мала біля села Сажівки Гусятинського району. Цей факт мав місце у серпні 2008 року.

– Більше трьох років триває справа проти 12 священиків Бучацької єпархії за розпалювання релігійної нетерпимості, у якій поставлені всі точки над «і». Всі докази отримані. Але незважаючи на це, влада, прокуратура, міліція намагаються приховати цей факт. Тому що це великий прецедент, як в Україні, так і у всьому світі, коли дванадцять священиків організували побиття і пограбування людей іншої конфесії, та сплюндрування іншої святині, – зазначає Володимир Куровський.

Крім того, за його словами, Бучацькій єпархії незаконно виділили у Раштівцях землю і сьогодні там будується греко-католицький духовний центр, який заважає проживати рідновірам. Натомість останнім у виділенні цієї земельної ділянки було відмовлено.

Якщо вимоги рідновірів не будуть виконані, вони обіцяють влаштувати під стінами обласної адміністрації безстрокову акцію протесту.

– Сьогодні ми ще проведемо славлення, а після цього, якщо не буде реакції на нас і наші вимоги, ми виставимо пікет і цей пікет буде стояти тут безстроково, – пообіцяв Володимир Куровський.

До речі, півроку релігійна громада намагається потрапити на прийом до голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, але зробити це, за їхніми словами, не вдається. Сьогодні їхніх представників прийняв заступник губернатора Петро Гоч. Чиновник наголосив, що обласна адміністрація керується у своїй роботі виключно діючим законодавством і не чинить жодних перешкод у реєстрації релігійної громади.

– Вам були повернуті документи на доопрацювання. Ви звернулися до суду, оскарживши дії обласної адміністрації і мої, оскільки лист йшов за моїм підписом, як посадової особи – заступника голови обласної державної адміністрації. Вам у задоволенні позову було відмовлено. Я маю на руках цей документ. Відповідно, дії адміністрації і мої як посадової особи визнані абсолютно законними і в рамках чинного законодавства, – запевнив Петро Гоч.

Щодо видачі землі Бучацькій єпархії, то Петро Гоч повідомив, що розпорядження голови ОДА, яким ця ділянка була виділена греко-католикам, також була оскаржена рідновірами у суді. Суд виніс рішення, що обласна адміністрація діяла виключно в правовому полі. Відтак він запропонував сісти за стіл переговорів і вирішити дану проблеми. Сторони домовились зробити це наприкінці наступного тижня.