Наш рейтинг було б логічно оприлюднити 1 листопада, коли стане відомий результат парламентських виборів. Від цього залежатиме доля багатьох наших фігурантів. Але чи є сенс заради виборів порушувати традиції? Тож підводимо підсумки третього кварталу 2012 року.

1(4). Сергій Надал, міський голова Тернополя.

В дужках місце в попередньому рейтингу

Вперше опинився на чолі списку обраних. Та його поява тут закономірна. У поміч Сергію Віталійовичу “чємоданний” передвиборчий настрій намісника Януковича та клопоти  боса по партійній лінії з облради. Здавалося б напередодні виборів всі критичні стріли мали розвернутися у бік свободівської команди, яка засіла в мерії.  Натомість боротьба за мандат нардепа від Тернополя точиться, ніби за відсутності голови міста. Сергієві Надалу вдалося перехитрити найбільш агресивних кандидатів, розповівши байку про нейтралітет та пообіцявши усім сприяння, починаючи від рідного Кайди і закінчуючи його головним опонентом – Максимовим.
Поки кандидати чубляться, команда Надала у рекордному темпі провела ще один земельно-майновий переділ території обласного центру.

2 (3). Валентин Хоптян, голова Тернопільської ОДА

Його реальний вплив на події значно більший, ніж нелюбов серед населення області. За майже два роки перебування на посаді сконцентрував на собі весь антирейтинг влади, випередивши в цій сумнівній справі навіть одіозного нардепа Муца. Незважаючи на очікування еліт, що після виборів він звільнить посаду, залишається гравцем номер один у владній обоймі. Нещодавно добився призначення на посаду голови фінінспекції колишнього начальника міліції Федора Бортняка, який був замішаний в історії з губернаторським джипом. Також Хоптян “засадив” до СІЗО неслухняного голову Кременецької РДА Ігоря Михальчука та провів на пенсію впливого прокурора області.

3 (-). Володимир Клименко, голова правління Укрінбанку

Заможний кандидат у народні депутати по Збаразькому виборчому округу став серйозним гравцем на території області. Його впливи і зв’язки відчуваються і у владі, і у бізнесі. Щоправда, цей вплив може закінчитися після 28 жовтня, якщо банкір не зможе перемогти своїх конкурентів на окрузі.

Поки що новачок нашого рейтингу крім роботи з виборцями встигає залагодити і бізнесові справи. До сфери впливу Клименка перейшли, зокрема, хлібозавод “Бекерай” на Кременеччині та аквапарк і готель “Алігатор” в обласному центрі.

4 (5). Олексій Кайда, голова Тернопільської облради

Самоусунувся від кулуарних ігор всередині влади. Усі думки пов’язані з кампанією в Тернополі, де він як узгоджений кандидат від опозиції, має хороші перспективи виграти та змінити місце роботи.

На випадок невдачі у пана Кайди завжди залишається “запасний аеродром” у вигляди нинішньої посади.

5 (1). Василь Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівський

За логікою речей мав би посідати вищий щабель. У час повної зневіри та втрати цінностей авторитет популярної конфесії  доволі високий. Проте випадок на прощі у Зарваниці, де представника українофобського режиму Януковича подавали ледь не як святого, зашкодив авторитету церковного чиновника.

Через загравання митрополита з владою деякі віряни уважніше придивляються до того, чим займаються тернопільські клірики УГКЦ поміж Літургіями.

6-7 (-,9). Юрій Желіховський та  Петро Гоч, заступники голови ОДА.

Наразі їхня впливовість залежить від настрою першої особи області. Але у цих виборах кожен веде свою самостійну гру в розрахунку зірвати банк після 28 жовтня і відходу Хоптяна.  Водночас у випадку невдалих ставок двоє перших можуть втратити якщо не все, то, як мінімум, теперішній вплив.

Обоє по самі вуха загрузли у виборчій кампанії, при чому у Желіховського всі ставки – на перемогу Клименка, а для Петра Гоча важливіший результат провладної партії.

8 (6). Іван Гута, співвласник агрохолдингу “Мрія”

За подіями в Україні  один з найбільших латифундистів України спостерігає у своїй закордонній резиденції. Злі язики подейкують, що вона знаходиться у французькій Ніцці. Це не заважає бізнесу пана Гути успішно розвиватися. Будуються нові елеватори, розширяється земельний банк, влада не надто докучає податковими перевірками. Та ще й урожаї цього року вищі від прогнозів.

9 (-). Ігор Побер, голова облорганізації партії УДАР

Ще кілька місяців тому цей кремезний спортсмен позував у трико на змаганнях культуристів, а нині замовляє модні костюми відомих дизайнерів. Майбутньому нардепу треба достойно виглядати в залі під скляним куполом на  київській вулиці Грушевського.

Тернопільський ударник – головний претендент на звання “Найшвидший політичний злет Тернопільщини”. Та спочивати на лаврах йому не слід, на його партійне крісло вже точать зуби конкуренти.

10 (8). Володимир Камінський, заступник міського голови Тернополя

Цей чоловік був  одним з фігурантів одного з останніх рейтингів. Його присутність у теперішньому списку підтверджує зростання впливовості Сергія Надала та того неоднозначного середовища, звідки походить сам Камінський.