«За Збручем» продовжує традицію щоквартально оновлювати рейтинг впливових осіб Тернопільщини. Нагадуємо, що не вимірюємо персональну популярність наших номінантів, хоча цей чинник також враховано, а оцінюємо їх вплив на ситуацію на Тернопільщині та  можливість прийняття управлінських рішень. 

.

1 (1). Хоптян Валентин, голова Тернопільської облдержадміністрації

(в дужках – місце в попередньому рейтингу)

Намісник Януковича продовжує посилювати свої позиції в області. Цього разу інтерес Хоптяна полягав у встановленні контролю над облорганізацією Партії Регіонів. Як відомо, її керівник нардеп Орест Муц у перші місяці перебування Хоптяна на посаді намагався стати головним центр з прийняття рішень. Зараз, очевидно, що “холодна війна”, яка виникла між керівником області і нардепом, завершиться перемогою Валентина Хоптяна. Ми вже розповідали, що “верхи” партії влади прийняли рішення на користь президентського намісника. Найближчим часом це рішення має формалізувати обласна конференція ПР.
Натомість, в господарському житті області альтернативи Хоптяну немає. Час від часу він розповідає про черговий урядовий транш на розвиток області, рекордний врожай зернових, реконструкцію стадіонів у райцентрах та реанімацію футбольної  “Ниви”. Щоправда, не всі гучні прокламації свідчать ефективність дій. Рекордний врожай є, але відрізняється від обіцянки даної Януковичу. “Нива” хоч і набрала масу нових гравців все одно плентається у середині турнірної таблиці, очікуючи обіцяних Хоптяном мільйонів від Фірташа. Стадіони зроблені не у всіх райцентрах, а там, де робляться використовуються не зовсім привабливі  методи. Ці та інші випадки створюють непривабливе тло для оцінки роботи голови ОДА.
Крім того, владі додає “жару”  політично активний голова облради Олексій Кайда. Його однопартійці на пару з невдоволеними регіоналами внесли в порядок денний сесії обласного парламенту питання недовіри Хоптяну. І хоч перспективи розгляду цього питання завідомо не принесуть результату – резонанс від самого факту чималий.

2 (2). Надал Сергій, міський голова Тернополя

Керівник міста провів цих три місяці вельми ефективно. Через сесійну залу практично безболісно вдалося протягнути чималий шмат “смачних” питань. Це дещо вгамувало “післявиборчий голод” однопартійців, а також стало подякою за підтримку для структур та посадовців, які допомагали на виборах
Вдався у команди Надала і вступ у новий політичний сезон. На день міста тернополянам влаштували гарне свято,  кульмінацією якого став чемпіонат Європи серед водно-моторного спорту. Позитив від цих днів дозволив Надалу поховати в пам’яті міщан вельми неприємний прямий ефір на ЗІКу та поодинокі випади опонентів.

3(6). Владика Василь Семенюк, Єпарх Тернопільсько-Зборівський УГКЦ

У теперішній непростий час за владику працює авторитет УГКЦ. Коли катастрофічно падає довіра людей до влади, церква виконує важливу місію. Саме тому шукають підтримку у  духовних владик світські можновладці.

4 (3). Кайда Олексій, голова Тернопільської обласної ради

Усі маневри, спрямовані на введення свободівських депутатів, поки що не принесли бажаного результату. Без них голова облради обмежений в методах навіть на власному полі.
Тому улюбленою темою для Кайди залишаються політичні ігрища. Завдяки ним очільник облради планує вийти на високий старт мажоритарної кампанії в Тернополі.

5(4).  Гута Іван, місцевий олігарх, керівник агрохолдингу «Мрія»

Земельний латифундист, схоже, вирішив усі свої проблеми з новою владою. Магнат виступив меценатом ряду гуманітарних проектів  родини Хоптянів на Гусятинщині. Зокрема, допоміг дружині голови ОДА справити пишне свято в Гусятині на день Незаледностію
Хороший врожай підняв котирування акцій “Мрії”.

6(10). Желіховський Юрій, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

Статус найближчого доступу до керівника області дозволяє вирішувати різні питання та відповідно впливати на багато процесів. Наприклад, на останній сесії міськради несподівано легко пройшло питання про викуп за демпінговими цінами мальовничої земельної ділянки розміром у кілька гектарів, розташованій навколо колишньої комсомольської школи в лісопарку за Тернопільським ставом.

7(5). Муц Орест, народний депутат, Партія регіонів

Поступово втрачає свої позиції. Комсомольські зв’язки нинішніх можновладців виявились сильнішими за набуті Муцом стосунки в середовищі регіоналів.
Але не будемо забудемо про бійцівські якості Ореста Павловича. На відміну від своїх конкурентів він не має звички ховатися по кущах при першій ліпшій неприємності. Та й діватися йому нікуди.

8(-). Гуда Ігор, директор будівельної фірми “Креатор-буд”

Новачок нашого рейтингу. Цій появі завдячує активній манері ведення будівельного бізнесу. За майже рік свободівської влади отримав найбільшу кількість ділянок, що, кажуть,  породило нездорову конкуренцію між №2 і №4 нашого рейтингу.
Не треба забувати також, що нещодавно пан Гуда отримав ще й впливових родичів. Рідна сестра його дружини стала невісткою львівського губернатора Михайла Цимбалюка.

9(9). Бортняк Федір, начальник УМВС в Тернопільській області

Людина Цимбалюка незле почувається і в товаристві Валентина Хоптяна. Головний міліціонер вміло балансує між різними групами впливу. Хоча у випадку з капличкою та стихійним ринком на Шептицького його підлеглі продемонстрували дивовижну  послідовність і раптом почали виконувати професійні обов’язки, як належиться.

10(-). Роман Заставний, підприємець, депутат міськради Тернополя

Екс-мер Тернополя увійшов топ-10 після того, як змінив нерейтингову “За Україну” на перспективний проект Яценюка. З “Фронтом змін” Заставний може вже після парламентських виборів стати серйозним гравцем.
Крім того, розповідають, що  у екс-мера склалися приязні стосунки з теперішнім керівництвом облдержадміністрації. Нагадаємо,  що раніше ” холодний” до футболу Заставний  несподівано допоміг “Ниві” сплатити вступні внески.