Держдума визнала пиво алкоголем і заборонила його продаж вночі, а також в кіосках. Закон ухвалили у вівторок у першому читанні. Це урядовий, тобто Володимира Путіна, законопроект, у якому серед іншого  визнається алкогольною продукцією і вводить по всій країні заборонено його нічний продаж.

У законопроекті закріплюється поняття «пива» як алкогольної продукції (до цих пір воно таким не вважалося), виробленої із солоду, хмелю і дріжджів, з вмістом етилового спирту від 0,5% об’єму готової продукції. Крім того до алкогольної продукції віднесено й «напої, що виготовляються на основі пива», з вмістом етилового спирту до семи відсотків.

«З метою зниження споживання алкоголю та профілактики алкоголізму» забороняється продаж алкогольної продукції з 23 години і до 8 годин за місцевим часом. Одночасно проектом закону регіонам надається право встановлювати додаткові обмеження часу та місць продажу такої продукції.

Також законопроект забороняє роздрібну продаж алкогольної продукції і пива міцністю більше 5% «у місцях масового скупчення громадян та місцях знаходження джерел підвищеної небезпеки», в тому числі на вокзалах і в аеропортах.

Проектом закону посилюються вимоги до роздрібного продажу алкогольної продукції, у тому числі слабоалкогольної. Вона забороняється на всіх видах громадського транспорту, міського і приміського, а також на територіях, прилеглих до дитячих, освітніх і медичним організаціям, «організаціям культури (за винятком пунктів громадського харчування) та об’єктам спорту».

Нагадаємо, що з подібними ініціативами давно виступає лідер Тернопілської “Свободи” Михайло Головко. Існує навіть проект рішення з цього приводу