Митрополит Московського патріархату Володимир Сабодан звинуватив Українську греко-католицьку церкву в підриві міжхристиянського діалогу у зв’язку з визнанням таїнств хрещення, які відбуваються у Київському патріархаті. Про це сказано в його доповіді, зачитаній на Архієрейському соборі в Москві.

Почаївську лавру віддадуть московському патріарху Кірілу“УГКЦ стала єдиною конфесією, яка дала фактичну підтримку українським розкольникам. Тим самим УГКЦ порушила принципи, які вироблені в ході як православно-католицького, так і міжхристиянського діалогу в цілому”, – сказано в доповіді.

 Глава УПЦ МП нагадав, що в рамках згаданого діалогу сторони зобов’язуються не вступати в офіційні контакти з тими церковними групами, які не мають канонічного визнання.

 “Наприклад, Православна церква не підтримує контактів з розкольницькими групами всередині Католицької церкви, сподіваючись на те, що і офіційні представники католицької сторони відмовляться від контактів з групами, що не мають спілкування зі світовим православ’ям”, – заявив Сабодан.

 Митрополит нагадав, що в 2012 році УПЦ КП направила звернення до настоятелів помісних Православних церков, а також Римо-католицької церкви, Церкви Англії і УГКЦ з проханням про визнання дійсності таїнств хрещення, які відбуваються в УПЦ КП.

 На звернення відреагували лише українські греко-католики.

 При цьому, за словами митрополита, відносини православних з греко-католиками в Україні “в цілому є не такими напруженими”.

 “Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби Греко-католицької церкви створювати і розвивати свої структури в регіонах з переважаючим православним населенням. Однак небезпека виникнення такого протистояння зберігається “, – сказав митрополит Володимир, пише УП

Як відомо УПЦ МП активно підтримує чинну владу і партію Регіонів. На нещодавніх парламентських виборах ця церква брала активну участь у політичній агітації. Російська православна церква є, фактично, державною релігійною організацією з монополією на “духовність” з боку Кремля.