На Рівненщині владики УПЦ, УАПЦ, УПЦ МП та УГКЦ підписали меморандум про Помісну церкву. П’ять представників різних конфесій та двоє представників Рівненської обласної державної адміністрації таки підписали історичний документ.

Почаївська лавраБо вперше за історію незалежної України представники різних релігійних конфесій на регіональному рівні офіційно погодилися створити робочу групу, яка намагатиметься напрацювати механізм об’єднання конфесій, – повідомляє “Рівне вечірнє”.

У Меморандумі йшлося про те, що всі православні Церкви Рівненської області визнають та моляться за цілісну і єдину державу Україну, що вони виступають за створення Української помісної православної церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України і посягання на цілісність і державний суверенітет України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою.

І п’ятим пунктом додали, що вони не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної незалежності згідно із законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Меморандум підписали керівник Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керівник Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та його заступник Олександр Савчук.

Цікаво, чи зможуть знайти міжконфесійне порозуміння владики тернопільських церков? Нагадаємо, що впродовж останніх 10 років тернопільський митрополит УПЦ Сергій та інші представники московської церкви не беруть участі у спільних міжконфесійних богослужіннях.