Ще рік тому навіть неможливо було уявити тернопільський політикум без такої непересічної особистості, як Орест Муц. Однак після минулорічних виборів до Верховної Ради він просто зник з місцевої політичної арени. Чому? Чим зараз займається Орест Павлович? Про це редакція вирішила запитати у нього самого, а також ми попросили політика прокоментувати нинішню ситуацію в Тернопільській облраді.

Орест Муц та Валентин Хоптян«Я вийшов з Партії Регіонів, бо її політика змінилася і я почав заважати, – відповів колишній головний регіонал Тернопільщини Орест Муц. – Водночас мені запропонували посаду заступника голови партії «Зелена планета», яку очолює Сергій Орєхов. Це партія екологічного спрямування, мені підходить її концепція, тож я погодився і віднайшов там свою політичну нішу», пише Прес клуб

Ситуацію в головному законодавчому органі Тернопільщини він прокоментував так: «В області уже дев’ятий місяць поспіль не працює обласна рада, і при цьому діяльність в краї здійснюється. Отже, навіть в такому форматі можна жити. Інше питання – як? І при цьому ніхто нічого не робить для того, щоб нарешті прийняли обласний бюджет, щоб відбувалися сесійні засідання обласної ради. У 2010 році прийняли закон «Про вибори до місцевих рад», згідно з яким балотуватися до місцевих і обласних рад, а також на міського голову, мають право тільки висуванці від партій. Минулого року під час парламентських перегонів від області виграли виключно представники демократичних сил. Люди мали можливість за попередніх три роки подивитися на результати роботи кожного із кандидатів. Якщо за Олексія Кайду місто проголосувало як колись за В’ячеслава Чорновола, то це значить, що тернопільську громаду такий вибір задовільняє. Бо оцінку може дати тільки народ своїм голосуванням».

На запитання про створену ним свого часу громадську організацію «Представництво Тернопільщини» Орест Павлович відповів, що це структурована громадська організація, яка входить до громадської ради при облдержадміністрації і продовжує активно працювати. Двох членів організації – Ярославу П’ялу і Михайла Фіялку – обрано заступниками голови згаданої громадської ради. ««Представництво Тернопільщини» було створене задля популяризації місцевих політиків та громадських діячів і активізації їх діяльності в інтересах області. Лише той, хто народився, виріс і живе тут, може справді вболівати за людей, за ситуацію в краї. Будучи депутатом Верховної Ради, я це питання неодноразово піднімав в парламенті. І сьогодні ми теж повинні дати можливість обраним працювати, показати себе, реалізувати свої програми. Критикувати завжди найлегше» – сказав політик.