Обсяги будівництва на первинному ринку 2011 складалися переважно з об’єктів, припинених в 2009 і 2010 роках. Подальший розвиток ринку буде залежати від цінової політики забудовників.

На сьогоднішній день разом з відновленням будівництва відбувається відновлення довіри покупців до будівельного ринку. «Завершення будівництва «заморожених» об’єктів відбулося завдяки залученню коштів від приватних покупців, – заявив директор інвестиційно-будівельної компанії« УМК »Володимир Кондратенко. – Тут свою роль зіграли декілька факторів. По-перше, це падіння середньої ціни на 12%, що стало непоганою мотивацією для придбання житла. По-друге, на тлі зниження довіри до валют і дорожчає золоту, покупка нерухомості виглядала більш привабливим способом зберегти свої гроші. Фактично покупці інвестували свої заощадження в квадратні метри, ніж вирішували своє житлове питання. І, по-третє, коли покупці побачили, що працюють крани, то зрозуміли, що будівництво поновилися і ринку нерухомості можна знову довіряти».

Надалі розвиток ринку первинного будівництва багато в чому залежатиме від цінової політики забудовників. Попит матиме дуже дешеве житло і квартири елітного класу.

На фото: Черговий “архітектурний шедевр” від фірми Лила