Не минуло двох років від виборів президента, а на черзі уже вибори парламентські. Наш сайт відновлює публікацію соціологічних досліджень, які проводяться в Тернополі і Тернопільській області. Нещодавно до редакції потрапили результати опитування, яке замовила одна з провладних партій.

.

Жителів міста Тернопіль опитувала відома київська соціологічна компанія. Отримані дані шокували замовників. Після півтора років перебування при владі в області, вони розраховували на кращі показники.

Наше джерело надало інформацію щодо відповідей на запитання “За яку політичну партію ви би проголосували, якби вибори Верховної Ради України відбулися найближчої неділі?”. Про рейтинг голови ОДА, мера міста і голови облради, проблеми які турбують наших земляків, ми сподіваємося написати пізніше.

Відповіді (у відсотках):

ВО “Свобода” – 20,4%

ВО Батьківщина – 19,8

Фронт змін – 15,0

Партія Регіонів 5,3

Громадянська позиція – 4,0

Удар – 3,2

Наша Україна – 3,0

За Україну – 2,4

Сильна Україна – 1,8

УНП – 1,0

інші партії – 4,5

проти всіх – 10,7

не визначилися – 8,9

Головна націоналістична сила України і далі є лідером симпатій тернополян, але їм у спину дихає БЮТ. Таке відродження симпатій до партії Тимошенко може бути пов’язане з розчаруванням діями свободівців за останніх півроку та агресивними проросійськими діями ПР. Жителі Тернополя шукають альтернативи БЮТу і “Свободі” у силі Арсенія Яценюка, яка нічим особливим себе не проявила, але не робила серйозних помилок.

В другому ешелоні шокує низький рейтинг регіоналів. Нагадуємо, що на місцевих виборах у Тернополі вони здобули майже 15% голосів. Маючи контроль над всеукраїнськими ЗМІ, фінансовими потоками, обласною владою вони не те що не збільшили число прихильників, але розгубили тих, що мали. Можливо, праві ті критики, які заявляли про масові фальсифікації результатів голосування на користь ПР у Тернополі?

На фоні чвар великих партій продовжують “нарощувати м’язи” нові політичні сили: Анатолій Гриценко та Віталій Кличко впевнено долають прохідний бар’єр у Тернополі. Так само втрачають позиції націонал-демократи з “Нашої України” та УНП, а також партія “реформатора” Сергія Тігіпка. Не видно на горизонті соціалістів, комуністів, Руху.

Зауважуємо невелику кількість невизначенців і все ще суттєву групу “противсіхів”.

Іван Сірий для “За Збручем”