Зважаючи на тенденцію до погіршення епідситуації у Тернопільській громаді, 7 та 8 березня правоохоронними органами спільно з муніципальною інспекцією булои проведені рейди розважальними закладах міста щодо дотримання у закладах карантинних вимог.

Як повідомив під час засідання міського штабу начальник Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Сергій Осадця, незважаючи на діючі заборони у «помаранчевій» зоні карантину, в розважальних закладах продовжують проводитися масові заходи.

«У приміщеннях п’яти закладів та нічних клубів міста правоохоронцями зафіксовано скупчення від 100 до 200 осіб, що є неприпустимим, – наголосив Сергій Осадця. – Масове скупчення спостерігається і біля розважальних закладів після 23:00 год».

Начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук додав, що від початку цього року у Тернополі складено близько 700 адміністративних матеріалів за порушення карантинних вимог, з них 86 – за порушення обмежувальних заходів у громадському транспорті та більше 600 – на громадян, які перебували у громадських місцях без засобів індивідуального захисту.

Через зростання кількості хворих на COVID-19, правоохоронці й надалі будуть проводити перевірки щодо роботи суб’єктів господарювання на предмет дотримання карантинних вимог.

«Ми завжди з повагою ставилися до наших суб’єктів господарювання, ми одними з перших в Україні стали на їхній захист і допомагали працювати під час пандемії. Проте, якщо розважальні чи торговельні заклади неодноразово порушують карантинні вимоги у період, коли ситуація із захворюваністю є складною, та самі ж сприяють поширенню COVID-19 серед населення, не дослуховуючись до прохань медиків, ми змушені будемо вжити додаткових обмежувальних заходів до таких порушників карантину”, – зазначив міський голова Сергій Надал.

Зокрема, за результатами роботи штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру на території Тернопільської міської територіальної громади, рекомендовано управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, відділу торгівлі побуту та захисту прав споживачів, Тернопільському міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області передбачити додаткові заходи щодо припинення отримання послуг з водопостачання та водовідведення, електро- та теплопостачання підприємців, які недотримуються вимог Постанови КМУ №1236 від 07.02.2021 року та спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

“Наголошуємо, що через “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, що є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, та згідно із рішенням штабу, на території Тернопільської громади запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, що відповідають «помаранчевому» рівню епіднебезпеки, згідно із Постановою КМУ № 104 від 17.02.2021 року”, – повідомляють у міській раді.