.

Тернопільські пластуни освятили прапор 58-го куреня імені Катерини Білокур. Така подія у житті скаутів буває дуже рідко, тому вони з нетерпінням чекали на неї і ретельно готувалися, – повідомляє телеканал ІНТБ.

.

– Це дуже велика честь для куреня мати прапор. І в нашій станиці «Тернопіль» – це лише третій курінь з 1999 року, який має свій курінний прапор. Ще з козацьких часів для кожного полку і війська мати курінний прапор і нести його до кожного бою було дуже велично і почесно. І насправді, коли будь-яка військова частина втрачала своє військове знамено чи прапор, вона була розформована. Так само і для куреня є надзвичайно почесно і бережно мати курінний прапор, – розповіла зв’язкова куреня Христина Міщій.

Щоб отримати курінний прапор, пластуни повинні пройти неабиякі випробовування та заслужити його. Члени куреня, якому присвоюють знамено, зазвичай відзначаються активністю і проходять відповідний вишкіл.

Курінь імені Катерини Білокур існує вже одинадцять років, упродовж двох із них молоді скаути готували свій прапор. Стяг повинен відповідати певним кольорам, а зображені на ньому пластові емблеми.

Пластуни розповідають, що кольори їхнього прапора відповідають барвам куреня. У 58-му курені – це баклажановий і золотий кольори. Сам прапор повинен пройти довгий шлях. І щоб його затвердили, він має відповідати нормам і правилам Пласту.

Освятив курінний прапор у Катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Мартин. Він переконаний, що це дуже хороша традиція, яка розвиває національну ідею у молодих людей.

Після освячення пластуни відсвяткували таку знаменну подію вечіркою із солодощами.