Тернопільські підприємці поїдуть 19 травня на акцію протесту до Києва. Малий бізнес буде вимагати від парламенту терміново ухвалити закон про спрощену систему оподаткування та звітність малих підприємців.

«Спрощену систему як таку зараз хочуть знищити. У нас ще не настільки піднялась економіка, щоб знищувати малий бізнес. Інакше зменшаться надходження до бюджету і рівень зайнятості населення, – цитує голову профспілки ринку, тернопільcького підприємця Наталію Шоломейчук «20 хвилин». – Якби у нас розвивалися галузі економіки, росла зарплата, підвищувалася купівельна спроможність людей, то можна було б зрозуміти. А наразі у нас усе навпаки. Тож існування малого бізнесу у країні – просто необхідне».

Натомість представники влади, за її словами, роблять усе, щоб підприємці закривали свою справу. Так, на Центральному ринку з’явилось багато оголошень про продаж кіосків.

На акції протесту підприємці з усієї України нагадають владі про розроблений законопроект, який стосувався спрощеної системи оподаткування. У документі – п’ять категорій. По кожній збільшують суму обороту до трьох мільйонів. Філософія документу така, щоб цю систему не можна було використовувати як оптимізатор, тобто як відмивку грошей. Ухвалення такого закону дозволило б створити сприятливі умови для започаткування власної справи, переконані підприємці.

Але влада навіть не хоче вносити до нього зміни і ухвалювати у першому читанні. Тобто не хоче навіть дискусію на цю тему вести, стверджують підприємці. Тому і планують знову протестувати.

«Наразі ми узгоджуємо, скільки людей поїде на акцію протесту, як саме вона буде відбуватися», – додає Н. Шоломейчук.