«Сад Небесної Сотні» відтепер ростиме у селі Купчинці Козівського району. Молоденькі деревця, в основному яблуні, висаджували учні школи разом з своїми односельцями на Страсний четвер. Така ідея виникла у пароха місцевого храму Введення Пресвятої Діви Марії отця Омеляна, коли він на власні очі побачив, як на Майдані в Києві було вбито одного з перших Героїв Небесної Сотні – білоруса Михайла Жизнєвського.

Чайківський, АгропродсервісСвященик звернувся з пропозицією посадити Сад Небесної Сотні до людей, і вони його підтримали. На колишньому сільському майдані, що давно не використовувався за призначенням і заріс кущами, розчищено площу для посадки. Окрім школярів, участь у закладенні саду взяли духовні отці з Тернопільщини, які також долучалися до подій на Майдані. Саме вони після спільної молитви освятили кожне деревце.

Саджанці для саду Небесної Сотні надала корпорація «Агропродсервіс». Цим колектив підприємства зробив свій вклад у створення саду в Купчинцях. Як переконаний генеральний директор корпорації «Агропродсервіс» Іван Чайківський, такий сад стане світлою згадкою про подвиг та жертовність сучасних українських героїв. Однак, за словами відомого господарника, посадити дерева – це лише частина справи. Головне — змінити країну, наповнити життя в ній європейськими цінностями. Про це найбільше мріяли наші герої.

– Зроблено наразі лише перший маленький крок – висаджено дерева. І потрібно довести цю справу до кінця, адже це велика відповідальність перед тими, хто загинув, – наголосив Іван Чайківський. – Аби виростити дерево, потрібні догляд та піклування. І кожен з школярів, які сьогодні закладали сад, дав слово за ним доглядати. Я був разом із дітьми від самого початку робіт і спостерігав, як вони говорили між собою: «Це моє дерево, а це – моє». Тому переконаний, що вони будуть приходити сюди, аби піклуватися про ці саджанці. Мені здається, що кращого немає стимулу, аби пробудити у школярів відповідальність, і це найголовніше!

Після кількох годин дружної роботи рівними рядами почали тішити око майбутні дерева. Це добрий почин села, – каже сільський голова Купчинець Василь Гоцул, дякуючи усім, хто своєю працею та за покликом серця долучився до благородної справи – закладення «Саду Небесної Сотні». Як пообіцяв сільський голова, незабаром обов’язково буде встановлено пам’ятний знак, на якому буде вказано, що це – сад на честь Небесної Сотні, яка в січні-лютому 2014 року полягла на барикадах Майдану…