У Тернополі стартує соціальний проект «Пінзель: мистецька спадщина нащадкам», метою якого є збір коштів на реставрацію виставкової зали творів Іоана Георга Пінзеля у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Петро Гоч каже, що Надал "тирить" його ідеїВ рамках проекту заплановано організувати виставку робіт цього геніального скульптора у арт-галереї «Подоляни», а також провести 28 квітня благодійний аукціон зі збору коштів на створення зали Пінзеля в обласному музеї. Захід відбуватиметься за сприяння Тернопільської облдержадміністрації.

«Цього року наш краєзнавчий музей відзначає свій 100-літній ювілей. Відтак виникла ідея створення постійнодіючої експозиції робіт Георга Пінзеля, які раніше зберігалися у фондах цього музею, – каже заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч.

На сьогодні ряд приміщень музею потребують ремонту, то ж, за умов відсутності бюджетних коштів, виник задум проведення такої доброчинної акції.

Петро Гоч також наголосив, що у арт-галереї «Подоляни» твори скульптора експонуватимуться виключно на час проведення реконструкції виставкової зали у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

«Твори Пінзеля, які належать краєзнавчому музею, йому й належатимуть надалі. Це питання не дискутується і не обговорюється. Переконаний, що завдяки реалізації соціального проекту «Пінзель: мистецька спадщина нащадкам» в нашій обласній музейній установі будуть створені достойні умови для зберігання та експонування робіт Майстра», – обіцяє заступник Хоптяна.