Святкування з нагоди сотої річниці пласту в Україні не припиняється, а навпаки – набирає обертів. Українські скаути 1990-х з’їхались на Бережанщину, щоб пригадати таборування у часи своєї молодості. Тоді вони були одними з перших пластунів на Тернопіллі, – повідомляє ІНТБ.

– Ми повернулись після 21-го року для того, щоби показати, що «Пласт» тримається, «Пласт» рухається, і «Пласт» розвивається. Ми, як пластуни, котрі були першими в Тернополі виховниками гуртків, і ті пластуни, які є виховниками гуртків сьогодні, є людьми однієї організації, однієї нації та однієї ментальності, – розповів один із перших пластунів на Тернопіллі Олег Мушій.

Пластуни 1990-х розповідали цікаві історії, ділилися спогадами та хизувались досягненнями за два десятки років, а також згадували, як потрапили у «Пласт».

– Прийшов відразу після школи. Це був такий час – було цікаво, треба було розвиватися. Друзі були в «Пласті» – і мене затягнули. І я дуже тішуся, що мене затягнули і що моя юність пройшла саме у «Пласті», – каже пластун 1990-х Роман Малко.

Говорили старші пластуни і про виховання підростаючого покоління скаутів. Окремі приїхали з дітьми, які в майбутньому стануть однією з ключових ланок «Пласту» Тернопільщини.

– Я на цей табір приїхав із двома своїми дітьми. Вони, на жаль, ще не є пластунами, але вони бачать той устрій, усі правила поведінки. Вони бачать ту дисципліну, яка є на пластовому таборі, і, таким чином, ми їх поступово інтегруємо в це пластове середовище, – розповів пластун 1990-х Олег Удич.

Пластуни дев’яностих навчають не тільки дітей, але й окремих журналістів. Представників ІНТБ вони навчили, як правильно розкладати намет.

– Ми спочатку складаємо альпеншток. Його треба просунути крізь ось ці отвори. Потім кілками намет ми припнемо до землі. Сучасні намети дуже легко розкладати. У старих наметах потрібно було спочатку натягнути дно з 4-х сторін, а потім уже ставити альпеншток. А зараз намети по-іншому виготовлені, тому набагато легше. Якщо добре старатись, то піде хвилин 5. У 1990-ті роки це було набагато довше, тому що радянські намети були важкими і вони були дуже складними… І ось – у нас готовий намет, – пояснила пластунка 1990-х Надія Панчук.

Через невеликий проміжок часу пластуни 1990-х планують знову зібратись разом з молоддю і провести спільне таборування.