.

У вівторок, 7 червня о 10-й годині біля Тернопільської обласної державної адміністрації розпочнуться масові акції протесту пайовиків ПП «ТФ «Будівельник». Також відбудеться пікетування головних державних установ області – обласної прокуратури, міліції та СБУ.

.

Під час акції протесту будуть висунуті вимоги до голови Тернопільської ОДА та керівництва правоохоронних органів краю. В разі, якщо мітингувальники не будуть почутими високопосадовцями, акція стане безстроковою та ще більш масовою.

До вашої уваги текст звернення пайовиків ПП «ТФ «Будівельник» та інших підприємств-учасників корпорації «Укрбудінвест», яку очолює Зіновій Щепановський, та перелік вимог до представників влади області:

«Ми – пайовики ПП «ТФ «Будівельник» та інших підприємств-учасників корпорації «Укрбудінвест», яку очолює Зіновій Щепановський, вимагаємо від Тернопільської обласної державної адміністрації та прокуратури міста Тернополя вжити негайних заходів щодо розв’язання складної ситуація, яка виникла в результаті невиконання підприємствами-учасниками корпорації «Укрбудінвест» своїх зобов’язань перед нами – пайовиками!

Ми вже неодноразово проводили акції протесту в цьому році, а саме 4 січня, 20 січня, 28 березня, 19 квітня, 28 квітня. Жодного разу резолюції мітингів не передбачали надання фінансової підтримки, а містили лише вимоги щодо вжиття організаційних заходів з боку органів влади для захисту інтересів громадян. Однак хоча б якогось результату одержано не було. Керівниками Тернопільської ОДА публічно було заявлено, що інтереси людей обов’язково буде задоволено. Неодноразово заявлялося, що у випадку неспроможності ПП “ТФ Будівельник” та інших підприємств корпорації “Укрбудінвест” виконати зобов’язання по спорудженню житла, винні особи понесуть покарання передбачене чинним законодавством, а об’єкти незавершеного будівництва будуть передані кооперативам для їх добудови. При цьому визначалися терміни вжиття таких заходів, спершу на 20 січня, а потім неодноразово переносилися. Проте обіцянки виконані не були, а тим часом становище підприємств ще більше погіршилося.

В даний час на розгляді в Тернопільського господарського суду перебуває справа про провадження процедури банкрутства ПП “ТФ Будівельник”, а 26 квітня цим же судом накладено мораторій на виконання вимог кредиторів. До цих пір від людей приховуються результати перевірок, які ведуться починаючи з грудня 2010 року. Значна частина людей не поінформовані про реальний стан справ на підприємстві. Більше того, підприємства корпорації “Укрбудінвест” продовжують залучати кошти від населення, продовжують укладати договори пайової участі у будівництві житлових будинків (у тому числі “задніми числами”. Таким чином можливість шахрайських дій не усунута до цих пір.

Вимоги

Ми вимагаємо щоб Тернопільська обласна державна адміністрація негайно вжила наступних заходів:

1. Виконати обіцянку голови Тернопільської ОДА В. А. Хоптяна щодо передачі об’єктів незавершеного будівництва кооперативам та сприяння в пошуку нових будівельних підприємств.

2. Вкотре просимо поінформування всіх пайовиків про результати перевірки фінансового стану і господарської діяльності ПП “ТФ Будівельник” та інших підприємств корпорації “Укрбудінвест” і виявлені факти протиправної діяльності і фінансових порушень з боку посадових осіб цих підприємств.

3. Оприлюднити списки пайовиків ПП “ТФ Будівельник” та інших підприємств корпорації “Укрбудінвест”, з метою повідомлення їх про ситуацію, що склалася.

4. Провести наради з ініціативними групами кожного з об’єктів будівництва щодо можливості подальшого розвитку проблемної ситуація та її найкращого розв’язання.

5. Створити при Тернопільській ОДА телефон “гарячої” лінії, куди могли б звертатися пайовики для вирішення їхніх проблем.

6. В офіційних засобах масової  інформації Тернопільської обласної ради та Тернопільської ОДА розмістити інформацію про реальний стан ПП “ТФ Будівельник” та інших підприємств корпорації “Укрбудінвест”, можливі загрози для громадян України, які мають фінансові взаємовідносини з підприємствами та передбачені законодавством шляхи захисту прав людей.

7. Провести за рахунок коштів держбюджету або “Будівельника” будівельно-технічну експертизу об’єктів незавершеного будівництва та бухгалтерські експертизи фінансових операцій, пов’язаних з будівництвом житлових будинків, з метою визначення реального стану їх готовності та кількості коштів, які буди використані на їх будівництво і кількості коштів, які необхідні для їх завершення.

8. Забезпечити переоформлення всіх дозвільних документів щодо будівництва житлових будинків на кооперативи з метою якнайшвидшої добудови об’єктів незавершеного будівництва

Вимоги

Ми вимагаємо, щоб прокуратура міста Тернополя негайно вжили наступних заходів:

1. Об’єктивно розслідувати факти порушення законодавства посадових осіб ПП “ТФ Будівельник” та інших підприємств корпорації “Укрбудінвест”, та притягнути їх до кримінальної відповідальності за шахрайство в особливо великих розмірах із фінансовими ресурсами, проведення будівництва без жодних дозвільних документів, що призвело до привласнення коштів пайовиків і неможливості виконання своїх зобов’язань перед ними.

2. Поінформувати всіх пайовиків про результати перевірки фінансового стану і господарської діяльності ПП “ТФ Будівельник” та інших підприємств корпорації “Укрбудінвест” і виявлені факти протиправної діяльності і фінансових порушень з боку посадових осіб цих підприємств.

3. Негайно вжити заходи для недопущення подальших шахрайських дій з коштами та майном пайовиків, а саме не допустити подальше залучення коштів ПП “ТФ Будівельник” та іншими підприємствами корпорації “Укрбудінвест”, насамперед через касу підприємства, укладання нових договорів пайової участі у будівництві квартир (в тому числі “задніми” числами)».

Ініціативна група пайовиків ПП «ТФ «Будівельник» та інших підприємств-учасників корпорації «Укрбудінвест»