.

Вчора у Тернополі ошукані вкладники фірм Зеновія Щепановського вкотре зустрілись із представниками обласної та міської влади. У сесійній залі міськради спільно вони проговорювали можливі варіанти добудови проблемних об’єктів, шукали шляхи вирішення проблеми обдурених тернополян.

.

Зрозуміло, що доведені до відчаю пайовики не стримували своїх емоцій. А це, відповідно, позначилось і на чиновниках. Міський голова Сергій Надал попросив не порівнювати його з Всевишнім.

– По тих будинках, де є збудовано більш ніж 70%, ми можемо це робити. По тих об’єктах, де є нульовий цикл, я думаю, що без допомоги держави ми тут точно не впораємось. Послухайте, не розводьте руками. Я що, Бог Всевишній? Я говорю те, що можу реально зробити, а не тільки пообіцяти. Щоб ми не колотилися в тій самій ступі, по кожному будинку будемо приймати рішення конкретне. Крім того, я пропоную все-таки звертатися до Кабміну, тому що якщо буде йти мова про фінансування, ми на місцевому рівні це не вирішимо. Треба буде просити грошову допомогу в держави, – вважає мер.

Окрім представників влади, на зустріч були запрошені і керівники будівельних фірм міста. Депутат міської ради, генеральний директор «Тернопільбуду» Василь Лило запевнив, що готовий в міру своїх можливостей допомогти людям.

– Вам ті будинки вже багато років будували незаконно. І перше, що треба зробити, це завести їх у правове законне русло. І зробити це потрібно до початку банкрутства. Я, як керівник фірми «Тернопільбуд», можу пообіцяти вам одне – всі ваші звернення я готовий підтримувати, готовий надавати юридичну підтримку і готовий за державними розцінками, якщо ви захочете нас найняти, добудувати будинки, – сказав будівельник.

У переважній більшості дольовики фірм Щепановського залишились задоволеними результатами сьогоднішніх переговорів.

– Можна сказати, що для восьми об’єктів воно логічно завершилось. А для об’єктів, які йдуть на нульовому циклі, їм ще працювати і працювати. Але ми вже чогось досягли і задоволені, –   запевнила Галина Теличко.

У свою чергу, ошукана вкладниця Раїса Бойчун радіє частково.

– На сьогоднішній нараді ми очікувати більшого, більш конкретних відповідей, але задоволені тим, що обласна адміністрація, міська рада не відмовляються допомагати нам у нашій складній справі, – повідомила жінка.

Нагадаємо, до 23 червня просив у вкладників час Зеновій Щепановський, щоб знайти гроші для завершення будівництва проблемних будинків. Він, начебто, планував продати частину свого бізнесу в Криму турецьким інвесторам за 50 мільйонів гривень. Однак на минулому тижні підприємця заарештували. До винесення судом вироку Щепановський перебуватиме під вартою.