Правила благоустрою міста Тернополя, затверджені у травні цього року, зазнали змін. Відповідне рішення прийняли депутати міської ради на останній сесії. Існуючий документ доповнили розділом, який стосується розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території міста.

.

Як пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Болєщук, зробили це, щоб утримувати місто у належному стані і попередити незаконне та хаотичне розташування малих архітектурних форм. Найближчим часом виконавчий комітет має розробити порядок укладання договорів на тимчасове розміщення об’єктів.

– Ми визначили територію, на яких ці об’єкти будуть розміщатися. Наприклад, у парках від якого і до якого місця. Графік розміщення – літній сезон – з 1 квітня по 31 жовтня, зимовий сезон – з 1 листопада по 31 березня. У паркових зонах договори будуть укладатися із об’єднанням парків, а на території міста за межами парків із управлінням ЖКГ,  – розповів начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Болєщук.

У парку імені Тараса Шевченка сезонні об’єкти сфери послуг, відпочинку та розваг можна буде розміщувати на острові «Чайка», набережній – від пристані до пам’ятника Степанові Бандері, центральному вході в парк з лівої сторони, на дитячому майданчику і поблизу нього, а також біля тернопільського ставу (біля арки). У парку «Топільче» – це центральна алея біля фонтану з обох боків, ставок фігур «33 богатиря», центральна алея за фонтаном і алея біля козацького острову. У парку Національного відродження – це атракціонна зона. Входить до цього переліку – і міський пляж. До речі, у святкові дні, у випадку разового розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, місця розміщення можуть визначатись розпорядженням міського голови.

Окремо розписали у розділі розміщення у місті атракціонів. Відтепер охочим розважати тернополян доведеться заявляти про свій намір за місяць до початку сезону.

– Якщо буде дві чи більше заяв на одне місце, то вже конкурсна комісія визначатиме переможця. До заяви треба буде додати пакет документів. Зокрема, атракціони мають відповідати естетичному вигляду та інженерному забезпеченню, бути погоджені з управлінням містобудування та архітектури, пожежниками, санстанцією на предмет допустимого рівня шуму і так далі, – пояснив Володимир Болєщук.

До переліку атракціонів входять каруселі, гойдалки, качалки, гірки, вежі, дороги, автодром, водні атракціони, тири, батути, кімнати сміху, катки, майданчики з льодовим або сніжним покриттям тощо. Окрім того, впорядкували, за словами Володимира Болєщука, і питання, що стосуються реклами. Зокрема, у центральній частині міста заборонять встановлювати виносні рекламні щити або так звані «спотикачки». Спочатку таку практику втілять у центрі Тернополя, а якщо це приживеться, то запровадять у всьому місті.