.

Вже 17-й рік поспіль з нагоди заснування Міжнародного олімпійського комітету Національний комітет України разом зі своїми місцевими осередками проводять Олімпійський день. В рамках спортивних заходів відбувається і Олімпійський день бігу. У Тернополі на Театральному майдані сьогодні взяти участь в олімпійському забігу зголосилося майже 650 учасників.

.

– Олімпійське відділення і олімпійський комітет сприяють тому, щоб залучити якнайбільш масово молодих людей до олімпійського дня, олімпійського бігу. Переможених тут немає, тут всі є переможці, тому що здоров’я –  перш за все. Сьогодні, крім індивідуальних забігів, буде і загальний забіг для всіх учасників  незалежно від вікової категорії. Вони бігтимуть біля двох кілометрів, –  розповів голова тернопільського відділення Національного олімпійського комітету Сергій Юрій.

Очолити колону бігунів сьогодні мав голова облдержадміністрації Валентин Хоптян. Однак на Театральному майдані губернатор так і не з’явився. Команду обласних чиновників представляли його заступники – Микола Головач, Петро Гоч і Юрій Желіховський, а також начальники управлінь.

Після масового забігу, як розповів начальник відділу з питань фізкультури і спорту облдержадміністрації Ігор Побер, переможців визначать і у індивідуальних категоріях.

– Це від 7 до 14 років, від 15 до 29 років, від 29 до 36 і від 36 років і старші. Так само будуть брати участь дівчата і хлопці, – повідомив Ігор Побер.

Серед учасників олімпійського забігу сьогодні були і імениті спортсмени – учасники олімпійських ігор – плавець Олександр Волинець і майстер спорту міжнародного класу зі спортивної ходьби Віра Зозуля.

– Я вперше беру участь у такому заході. А оскільки вже завершила спортивну кар’єру, то своїм прикладом маю показати, що всі верстви населення, діти, молодь, держслужбовці повинні залучатися до здоровому способу життя, – вважає триразова учасниця олімпійських ігор, рекордсменка України Віра Зозуля.

До речі, найстаршому учаснику сьогоднішнього забігу Зенону Чорномідзе наприкінці червня виповниться 66 років. Є серед бігунів і четверо наймолодших учасників – три дівчинки і один хлопчик, яким усього по 8 років.