Сільгоспвиробники занепокоєні різким падінням закупівельних цін на збіжжя. На їхню думку, зернотрейдери нагнітають ажіотаж навколо рекордного врожаю, щоб занизити ціни на зерно цьогорічного врожаю. Водночас експерти стверджують, що ціни на світовому ринку знизилися лише на 5%.

Чайківський, АгропродсервісГолова Ради об’єднання сільськогосподарських підприємств Тернопільщини, генеральний директор Корпорації «Агропродсервіс» Іван Чайківський переконаний, що цінова політика щодо зерна нестабільна, тож аби не звести усі старання українських аграріїв нанівець, це питання має регулюватися державою.

– Ця проблема неабияк турбує аграріїв. На жаль, визначеного Кабміном цінового коридору на зерно для врожаю 2013 року явно замало. Органи влади мають детально проаналізувати стан зернового ринку та врахувати специфіку кожного регіону, – каже Іван Чайківський.

Господарник вважає, що при визначенні ціни на збіжжя, варто взяти до уваги також і видатки на логістику.

– Вартість доставки зерна до порту відвантаження, наприклад, з Тернопільщини, набагато вища, ніж з центральних, східних, а тим паче південних областей. У той же час, зернотрейдери штучно нагнітають ситуацію довкола ціни на зерно нинішнього урожаю, посилаючись на його начебто перевиробництво. Зрозуміло, що все це робиться, щоб збити ціну на збіжжя та отримати надприбутки при експортних операціях.

На думку керівника «Агропродсервісу»,  теперішній ажіотаж більше штучний і поки що негативно впливає на ринок зерна та продовольчу безпеку держави. Якщо не діяти на випередження, не виключаю потрясінь на продовольчому ринку (як це було у минулі роки з гречкою) і фінансових банкрутств багатьох господарств. Може трапитися, що в них не буде елементарних фінансових ресурсів для здійснення комплексу осінньо-польових робіт і закладення врожаю 2014 року. Крім того, така ситуація може неабияк похитнути бажання селян працювати на землі, а цього за жодних обставин допустити не можна.