На гарячу лінію «Громадського руху» зателефонували працівники громадської охорони відділення міліції на залізничній станції Тернопіль. Вони сповістили, що на вокзалі знаходиться п’яний молодий чоловік, який намагався збирати гроші у скриньку. Правоохоронці попросили встановити, чи існує благодійний фонд «Фонд добра дітям України», від якого хлопець волонтерив.

Посвідчення волонтера від фонду, доручення від матері та статут фонду. Хлопець розповів, що їде у Львів до матері хворого хлопчика і там мав би волонтерити. Вирішив ще зібрати гроші у Тернополі. Проте хильнув зайвого та заснув на вокзалі. Вадим Кобзій, так звуть псевдоволонтера, додав, що збирав кошти для хлопчика, у якого хворі очі. Точного діагнозу та документів з печатками, які б підтверджували хворобу дити при ньому не було.

Як виявилося, Вадим раніше судимий. 5 разів відсидів за крадіжки. Документи Вадиму видали у Львові. Точну адресу хлопець назвати не зміг. Журналісти «Народного контролю» спробували зателефонувати на контактний номер, який вказаний у документах про фонд. Проте абонент не відповідав.

При обшуку у псевдоволонтера виявили чимало стартових пакетів та пусту скриньку. Благодійна скарбничка хоча і була обпломбована, проте зламана у кількох місцях.  «Народний контроль» перетелефонував  матері хворого хлопчика. Жінка довго розповідала про хворобу дитини і сказала, що на один сеанс лікування зору необхідно мінімум 20 тисяч гривень. Коли ж журналісти запитали про назву фонду, то жінка довго не могла його пригадати. І додала, що вона разом з дитиною взагалі зараз не у Львові,а тимчасово виїхали на Вінниччину. Жінка підтвердила, що особисто знає волонтера і не має нічого проти його судимостей.  Проте за 10 хвилин мати перетелефонувала і сказала, що хлопець вже не працює у фонді.  На псевдоволонтера правоохоронці склали протокол і передали патрульно-постовій службі, щоб перевезти його у міськвідділ. «Народний контроль» також поїхав у міський відділ МВС, аби пересвідчитися, що шахрай не уникне відповідальності. За словами начальника сектору зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області підполковника міліції Сергія Крети, «оскільки у скарбничці не було грошей, то хлопця відпустили». Проте конфіскували скриньку та усі документи з посвідченням. «Документи та скринька знаходиться в міському відділі міліції. А чоловіка відпустили, проте він готовий являтися на вимогу слідчого, аби давати покази. Правоохоронці перш за все мають довести шахрайські дії цього псевдоволонтера: факту незаконного присвоєння благодійних коштів, які він назбирав, не законне їх використання, що є вже є кримінальним правопорушенням. Якщо це трапиться, то проти нього буде порушене кримінальне провадження за відповідними статтями Кримінального кодексу Україн», — додає Сергій Крета.

Справу псевдоволонтера занесли у єдиний реєстр досудових розслідувань і проводять зараз перевірку.