Ще два члени Тернопільського обласного тервиборчкому склали повноваження. Про це йдеться в постанові ЦВК від 21 червня.

Зокрема, документом припинено повноваження Ганни Гулкевич (від місцевої організації Партії регіонів) та Вікторії Жидкої (від місцевої організації Комуністичної партії України).

Таким чином, знову змінився розклад голосів в комісії. З 10 діючих членів шестеро належать до квот партій, які входять в тернопільський КОД. Це два представника НРУ, представники “Свободи”, “Нашої України”, “Фронту змін” та “Громадянської позиції”. Згідно закону комісія здатна проводити легітимні засідання, коли присутня половина членів від загального складу – 9 з 18, а рішення приймаються простою більшістю від присутніх.

Якщо тернопільські опозиціонери насправді єдині, як про це заявляють, то тервиборчком у найближчі дні зможе зібратися та  легітимізувати 13 депутатів від “Свободи”.

За неофіційною інформацією, за зміною розкладу в Тернопільській ТВК стоїть нардеп-регіонал Орест Муц, який напередодні на засіданні колегії ОДА перейшов у площину публічної війни з головою облдержадміністрації Валентином Хоптяном, команда якого фактично “відібрала” у  опального регіонала вплив на адмінресурсв окрузі, де Муц збирається балотуватися.

Очевидно, що нардеп сподівається у такий спосіб збільшити в обласній раді критичну масу депутатів, налаштованих проти намісника Януковича.