Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян спростував інформацію про примушування підприємців до матеріальної допомоги у реалізації програм влади. Про це він заявив 21 лютого під час прес-конференції.

Намісник президента запевнив, що усі бізнесмени надають свою допомогу добровільно. «Ніхто їх не змушує. А якщо є якийсь немудрий керівник райадміністрації, який примушує, то щойно до мене дійдуть такі факти, ми з таким немудрим керівником проведемо розмову і пояснимо, як потрібно вирішувати такі питання», – сказав В.Хоптян.

Він висловив переконання, що заяви представників різних політичних партій про те, що програми влади підприємці фінансують під тиском, є свідченням заздрості опонентів повідомляє УНІАН.

«Це все заздрість, бо стільки були при владі і навіть будки собачої не збудували», – сказав В.Хоптян.

Він зазначив, що в рамках програми із забезпечення шкіл сучасними телевізорами уже на 100% мають нові телевізори всі школи 12 із 17 районів області, при цьому школи 5 районів на 100% забезпечені сучасними плазмовими телевізорами.

«І в нас є аграрії, які готові в перспективі робити якісні дороги у тих селах, де вони орендують землю. Вони добровільно долучаються до заміни вікон у школах, до заміни дахів. Ніхто нікого не примушує», – запевнив В.Хоптян.

При цьому він додав, що на реалізацію різноманітних програм кошти від представників бізнесу не збираються. «Бо де бізнесмен безпосередньо щось купує, то ціна одна, а якщо цю ж річ купує хтось інший, ті ж представники влади, то ціна чомусь уже удвічі більша. Тому ми не просто залучаємо підприємців, а й контролюємо ці всі процеси», – сказав В.Хоптян.

Нагадаємо, що минулого тижня обласна організація ВО «Батьківщина» оприлюднила заяву, в якій висунула вимогу припинити на Тернопільщині практику примушування підприємців фінансувати проекти облдержадміністрації, оскільки це може призвести до знищення малого та середнього підприємництва в області.

У заяві керівник обласної організації ВО «Батьківщина», народний депутат Василь Деревляний стверджував, що підприємцям, які не погоджувалися фінансувати програми із забезпечення шкіл сучасними телевізорами, освітлення сіл та укладення бруківки біля соціальних об’єктів, погрожували численними перевірками силових та контролюючих органів.

Він також наголошував на тому, що отримані за рахунок підприємців результати представники влади приписують собі та партії влади.