У 2011 році виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини збільшилось у порівнянні з 2010 на 9%. Найбільше молока було вироблено у господарствах Лановецького та Бучацького районів.

У той же час у восьми районах показники погіршились. Найбільший спад виробництва молока допущено у Заліщицькому, Гусятинському і Кременецькому районах – на 72-80%, у Бережанському – 33%, Борщівському – 26%. Про це на колегії ОДА повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку Андрій Хома. Найбільша чисельність великої рогатої худоби на сьогоднішній день утримується у господарствах Лановецького, Бучацького, Підволочиського і Теребовлянського районів. Загалом поголів’я зросло у 13 районах області. Але водночас зменшилося – у  чотирьох. Найгірша ситуація у Кременецькому, Бережанському, Борщівському районах. А у Гусятинському – не утримується жодної голови великої рогатої худоби.

Одним із шляхів та важливих резервів нарощення поголів’я великої рогатої худоби і корів у сільськогосподарських підприємствах, за словами Андрія Хоми, є закупівля в особистих селянських господарствах теличок, отриманих від штучного осіменіння.

– На сьогоднішній день фахівці порахували, що від корів, які утримуються в селянських господарствах, щороку отримуємо більше 40 тисяч голів теличок. З них, тільки незначна частина залишається на вирощування. А 60% йде на забій – на м’ясопереробні підприємства нашої та сусідніх областей. Треба цю практику кардинально і рішуче припинити, – вважає чиновник.

Тільки за січень поточного року фермери придбали у селян 142 телички. Найбільше – 93 – у Підволочиському районі.