секрети Сергія НадалаТекст звернення оприлюднено на сайті міської ради.

.

Зокрема, у листі йдеться, що “діяльність Тернопільської міської ради організована відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», регламенту Тернопільської міської ради, інших чинних нормативно-правових актів.

З метою створення сприятливих умов для висвітлення в засобах масової інформації документів, які розглядаються на сесіях міської ради, відділом зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації надаються представникам ЗМІ копії проектів рішень, заяв, звернень та інших документів, які розглядаються на пленарних засіданнях.

Документи, прийняті міською радою, доводяться до відповідальних за їх виконання осіб, одночасно з видачею копій тим фізичним та юридичним особам, які зазначені в рішеннях. Окремі аспекти оприлюднення прийнятих міською радою документів регулюються Законом України «Про інформацію». Зокрема, відповідно до вимог Закону поширення конфіденційної інформації про особу без її попередньої згоди, крім випадків визначених законом – забороняється, і дозволяється лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав та свобод людини.

Беручи до уваги той факт, що майновий стан та такі персональні дані, як ідентифікаційний номер, відповідно до ст. 23 Закону України «Про інформацію», належать до конфіденційної інформації, прийняті Тернопільською міською радою рішення, які містять зазначену інформацію, надаються зацікавленим особам, при пред’явленні ними відповідних документів. Аналогічна процедура застосовується і для юридичних осіб, оскільки документи містять не тільки їх повну юридичну назву, а й ідентифікаційний код юридичних осіб.

З метою уникнення невизначеностей щодо оприлюднення документів Тернопільської міської ради та отримання обґрунтованої та повної інформації міський голова Сергій Надал звернувся до Міністерства юстиції України за офіційним роз’ясненням вимог чинного законодавства України щодо оприлюднення документів органами місцевого самоврядування”.

Маємо припущення, що послання посадовця стало наслідком думок висловлених у статті Міська рада не оприлюднює земельні рішення?. Щоправда, невідомо чи встигнуть у Міністерстві юстиції дати відповідь до 9 травня. Нагадаємо, що в цей день вступають в силу нова редакція закону України “Про інформацію” та закон “Про доступ до публічної інформації”.