У новому навчальному році у школах Тернополя безкоштовно харчуватимуть учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей, та дітей, які займаються в спеціалізованих спортивних класах.

.

Таке рішення прийняли члени виконкому міськради у середу, 27 липня, – повідомляє “20 хвилин”.

Вартість харчування для учнів 1-4 класів складатиме до п’яти грн у день. Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей ця сума становитиме до 6 грн, а для учнів, які займаються у спеціалізованих спортивних класах – до 6,5 грн. Для учнів інтернатних груп вартість харчування складатиме у розмірі до 20 грн 22 коп. на день.

– У навчально-виховних комплексах дошкільних навчальних закладах, на базі яких відкрили перші класи, розмір плати за їх харчування встановлено на рівні розміру плати для дітей дошкільного віку, – пояснюють у міськраді.

Рішення про безкоштовне харчування дітей діятиме не весь навчальний рік, а лише з 1 вересня до 31 грудня, оскільки з нового року будуть змінені вимоги щодо організації дитячого харчування і тоді відповідно серед підприємців доведеться проводити новий конкурс.

Цікаво, що під час розгляду цього питання пропонували зекономити частину коштів на харчуванні учнів, які займаються у спеціалізованих спортивних класах.

– Пропоную прийняти дане рішення стосовно тих категорій дітей, безкоштовне харчування яких обов’язково здійснювати згідно з законодавством. Оскільки обов’язкове безкоштовне харчування дітей спортивних класів не передбачене законом, то, можливо, доречно забрати цей пункт, – зауважила заступник міського голови Вікторія Остапчук.

Однак пропозиція не отримала підтримки насамперед зі сторони мера міста.

– Не будемо зменшувати пільговиків, якщо вони були у попередні роки. Врахуйте при цьому і політичний момент, – відхилив економні ініціативи своїх підлеглих міський голова Сергій Надал.