Головною заслугою при владі за сто днів роботи міський голова Тернополя Сергій Надал називає безперебійне забезпечення теплопостачанням тернополян у зимовий період. У Тернополі жодного разу не відключали газ і гарячу воду.

А загалом давати оцінку собі і своїй команді очільник міста воліє за принципом: «Що обіцяли, і що фактично виконали».

Першу обіцянку – безкоштовний проїзд у громадському транспорті пільгових категорій населення, пенсіонерів, ветеранів ОУН-УПА – Сергій Надал вважає виконаною.

– На сьогоднішній день ми ще працюємо за тими угодами, що були підписані із перевізниками попередньою міської владою. Цими угодами передбачено, що кожен перевізник може перевозити до 5пільговиків. Незважаючи на це, нам вдалося досягти компромісу із перевізниками, і вони сьогодні возять повністю безкоштовно в будь-якій кількості всіх інвалідів, ветеранів ОУН-УПА, афганців і чорнобильців. На сьогоднішній день не возять у повній кількості тільки всіх пенсіонерів. Це ми ще допрацюємо. Якщо говорити відверто, то одна третина тернопільських пенсіонерів – працюючі пенсіонери. Але людей похилого віку перевізники возять безкоштовно, – звітує мер.

Друга обіцянка – запровадження публічності та відкритості міської влади. Її теж Сергій Надал вважає виконаною.

– Тернопільська міська рада, напевне, перша в Україні, яка проводить постійні он-лайн трансляції роботи сесії. В цьому році ми оголосили про проведення конкурсу серед телеканалів на проведення прямих телетрансляцій. 15 березня має відбутися конкурс і ми виберемо ту телекомпанію, яка надала найбільш прийнятні для міської ради пропозиції, – говорить міський голова.

Наступна обіцянка – безкоштовні юридичні консультації пенсіонерам, багатодітним сім’ям та іншим пільговим категоріям громадян. Виконано.

– Щодня в приміщенні міської ради працюють юристи, які надають безкоштовні юридичні консультації. У понеділок, вівторок, середу розділено по напрямках. Окремо йдуть консультації по земельних питаннях, питаннях приватизації і так в розрізі кожного напрямку, – запевняє Сергій Надал.

Наступне – створення духовної ради з представників духовенства, яка матиме функції щодо діяльності всієї міської ради. Теж пообіцяли – і зробили.

– Духовна рада діє. Я хочу подякувати, перш за все, за підтримку і розуміння владикам всіх конфесій, які діють у Тернополі і які долучились до роботи в цій раді, і дають свої позитивні поради, консультації тощо, – говорить міський голова.

Освітлення вулиць, дворів, будинків, парків у нічний час. Виявляється, теж зробили. І не просто зробили, а й навіть вже заощадили біля ста тисяч гривень.

– Про це навіть можна не говорити, це краще видно візуально. Ми відмовились від практики, коли світло відключалось після 23 години. Сьогодні місто освітлюється цілу ніч. Парки теж освітлюються. При цьому використовуються енергозаощаджуючі лампи. Та технологія, яку вдалось використати протягом перших кількох місяців, показує, що йде економія у близько 100 тисяч гривень. Крім того, у перші два місяці вдалось освітити вулиці, які до цього часу взагалі були не освітлені – це вулиці Юрчака, Тиха і Степова, – хизується заслугами Сергій Надал.

Ще одна, за його словами, заслуга – це громадський контроль за діяльністю ЖЕКів.

– Сьогодні створений і діє інститут громадських інспекторів у сфері житлово-комунального господарства. Варто зауважити, що галузь житлово-комунального господарства ми прийняли у жахливому стані. Крім того, треба визнати, що 90% тернополян своїм ворогом номер вважають ЖЕКи. І потрібно визнати, що сьогодні робота ЖЕКів побудована на неналежному рівні. Наше завдання сьогодні – покращити якість їхньої роботи. Але за декілька місяців роботи нам вдалось зробити наступне. У разі негативного прибирання ліфтів, приміщень, сходових кліток, неякісного надання послуг громадяни мають право скаржитись у ЖЕК, а ЖЕКи на підставі цих скарг проводять перерахунок вартості наданих послуг. За останніх 3 місяці сума перерахованих послуг зменшилась вдвічі. Це говорить про те, що йде менша кількість звернень, відповідно покращилась якість прибирання. Але, на жаль, вона ще далека від ідеалу, – зауважує керівник міста.

Наскільки слова Сергія Надала не розходяться із дійсністю, залишається судити читачам.